Merhaba.

ocak 2008 tarihinde kiraya vermiş olduğumuz evimizi borçlar kanunu madde 347. dayanarak kiracımıza 10 senelik kiracı tahliyesi davası açtık ve şubat 2020 tarihinde ilk duruşmamız var avukatım ilk duruşma da tahliye kararının çıkacağına inanıyor ancak. kiracımız dava öncesi kendisine ihtarname göndermeden 4 ay önce aradığımız da kendisinin evden çıkmak istemediğini eve 30 bin tl lik dekor yaptığını ve evden çıkmak için ise kendisine bunların masraflarını ödememiz gerektiğini bizi tehdit eder gibi söyledi. bizde yapılan dekorasyon için bize haber vermediği ve yapılan keyfi dekorasyon nun bizi ilgilendirmediğinden ötürü bizde bu teklifi kabul etmedik. Bu durum neticesinde kendisine dava açmamızı kendisinin de davayı kaybetse bile istinaf mahkemesine gideceğini ve bizi en az 3 sene oyalayacağını söyledi. benim sorum ise sizce bunu yapabilirmi?. yani borçlar kanunu 347 madde den 10 senelik kiracı tahliyesini davasını kazandığım halde kiracım karara itiraz edebilirmi? çünkü elinde sadece 10 sene önce yapılmış bir kontrat dan başka hiç bir belge yok. eğer karara itiraz edip temyiz'e yada istinaf hangisi dir bilmiyorum nereye başvurabilir? başvurduğu yetkili mahkeme kadar süre de sonuçlanır ve bu başvurunun ona tahliye kararı dışında ne gibi olumsuz etkisi olur..

teşekkürler.