merhabalar,

2016 yilinda girdigim trafik denetiminde 1.83 promil alkollu arac kullandigimdan trafik guvenligini tehlikeye sokmak sucundan (daha once herhangi bir sabikam yok)1 ay 20 gun hapis cezasi aldim ve mahkeme hagb karari verdi.
2019 yilinda tekrar 1.01 promil alkollu arac kullandigim icin tekrar yargilandim ve mahkeme 2 ay 15 gun hapis cezasini adli para cezasina cevirdi .Hagb denetim suresi icerisinde tekrar kasiltli islemis oldugum bu suc yuzunden daha once hakkimda verilen Hagb karari bozulacagina iliskin subat 2020 de tekrar mahkemeye cikacagim.Cikacagim mahkemede Hukmun aciklanmasi geriye birakilan 1 ay 20 gunluk hapis cezasi direk hapis cezasi olarak mi aciklanir?bu cezanin adli para cezasina cevirilme ihtimali varmidir (hakim insiyatifi yada mahkemeye itiraz vs) ? yoksa tek sonuc ilgili ceza icin hapse girmek zorunda oldugum yonundemidir? bir diger soru ilgili mahkeme icin vekil tutmam hukmun aciklanmasi yada alternatif kararlara baglanmasi hususunda bir yarar saglarmi? simdiden vereceginiz bilgiler icin tesekkur eder, saygilarimi sunarim.