2018 yılında yapılan KPSS de 93 puan alarak kamuya elektrik mühendisi olarak atandım. Atama sonrasında başlatılan güvenlik soruşturmam diğer benimle atanan arkadaşlardan daha uzun sürünce kuruma gittiğimde savcılık tarafından güvenlik soruşturmamda 2010 KPSS şüpheli sıfatıyla bekletildiğini güvenlik soruşturmamın olumlu veya olumsuz olarak bildirilemediğini ve bu yüzden göreve başlatılmadığımı öğrendim. Daha sonraki süreçte Mart ile Eylül ayları arasında 5 defa Ankara Terörle suçlar bürosuna gittim. Burada önceliğin mağduriyetin giderilmesi adına daha önce kurumdan atılan insanlarda olduğunu öğrendim. Ekim ayında hakkımda kovuşturmaya gerek yoktur kararı verildi. Verilen bu karara mağdur sıfatıyla ÖSYM ve Maliye hazinesi itiraz etti. Daha sonra Sulh ceza hakimliği tarafından Aralık ayında itirazların reddini bildiren kesin karar çıktı. Yakında atandığım kuruma başlayacağım. Ancak mağdur edildiğim bu 1 yıllık sürecinde maddi ve manevi mağduriyetimin giderilmesi adına nasıl bir süreç izlemeliyim. İdari hukuk avukatı ile görüştüğümde güvenlik soruşturması için bir süre olmadığını belirtti bu konuda önerilere açığım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.