Kiracı olarak oturduğum evde elektrik borcunu bir kaç kez zamanında ödeyemediğimden dolayı elektriğim kesilmişti bende kendim açtım.Hakkımda tutanak tutuldu sonra tedaştan bana kaçak elektrik kullandığınızdan dolayı 23 ytl para cezası geldi.Bu cezayı ödedim ama bundan sonrada 1 yada 2 kez daha tutanak yedim.Ve borçlarımı taksitlendirdim.İlk taksidini ödedim daha sonra ev sahibi ile problemimiz olduğundan dolayı ev sahibi benim haberim yokken elektrik ve su saatleri kendi üstüne olduğundan dolayı kapattırdı.Bende borcu olan elektrik saati kapatılamaz diye düşündüğümden dolayı diğer taksitlerin peşine düşmedim.Ve 1 ay sonra evden taşındım.Aradan 4-5 ay sonra karakoldan telefon geldi ve savcılığa ifade vermeye çağrıldığım söylendi.Bugün savcılığa ifade vermeye gittiğimde mühür bozma suçum olduğu söylendi ifadem alındı ve mahkemeye çıkacağım söylendi .. Mahkeme kağıdımın gelmesini bekleyecekmişim..Sonuç olarak ben şahsen kaçak kullanmadım..Sadece elektriğimi kestiklerinde açtım kullandığım KW yine faturalara yansıdı ve ödedim.Şimdi neler olur ? Ne yapmam gerekir ? Avukata şimdiden başvurmalımıyım ? Mahkeme ye çıkmam tahminen ne kadar sürer ? Daha önce adli bir işim olmadığından dolayı tamamen bilinçsizim detaylı olarak yardımcı olursanız çok sevinirim

Yönetim : Forum açmadan önce kuralları okuyunuz ve kurallara riayet ediniz. Bu forumdan devam ediniz. https://www.hukuki.net/topic.asp?topic_ID=16359