Merhaba arkadaşlar bir konuda sizden yardım almak istiyorum . Babam 1990 yılında bir dükkan açıyor ve 10 ay sonra dükkanı kapatıp elektrik borcunu kapatıp aboneliği kapatıyor. Fakat şimdi bize 1990 ve 2003 arası 8 adet fatura çıkarıp 20 tl 50 tl gibi miktarları faizleriyle bilkite 9000 Tl olarak bize ödememizi istiyor. Tabi babam bu geçen 30 yıl içinde aynı şubeden farklı iş yerleri içinde abonelikaçtırıp kapatıyor fakat ozaman böyle bir borç olduğu söylenmiyor, kendi evi içinde elektrik aboneliği başlattı kapattı yani onlarca kez elektrik aboneliği başlatmıştır fakat böyle bir borcun olduğu söylenmedi. Şimdi çıkıp acukat arayıp böyle bir borç var ödenmezse icraya gidilebilir dendi fakat borç edevlet üzerinde gözükmüyor . Sadece ck boğaziçi firmasının kendi sitesinden ödiyebiliyorsunuz. Edevlet üzerinde adına herhangi bir borç yok. İşletme müdürlüğüne gidilip borç bize ait olmadığına dair dilekce verildi fakat borç internet sitesinde tek fatura 9 bin tl olarak gözükürken dilekceden sonra 8 ayrı faturalandırma yapmışlar. Bir de faturalardaki tesisata ait dükkan numarası babamın kiralık durduğu dükkan numarası değil fakat elimizde kira kontratı ve abonelik kapatma makbuzu yok. Aynı sekilde kapatma makbuzu ck boğaziçi şirketindede bulunmamakta. Sadece fatura var ellerinde.

Şimdi 30 yıl içinde herhangi bir tebligat göndermemeleri ve bukadar süredir borc takip yapmamalarına rağmen olan borcun zaten düşmesi gerekmezmi ? borç bize ait değl bu konuda ne yapabiliriz yardımlarınızı bekliyorum.