29 eylül 2019 pazar günü uşak otogarından konyaya gidecektim. Otogarda çay ocağı gibi bir yerde tek başıma oturup çay içtim sonra otobüs saatimi beklerken karşıdan benden daha iri genç bir çocuk yanıma geldi selam verdi tokalaştı ve bana izmire gitmem lazım 30 tl ver bana dedi bende öğrenci olduğumu ve para olmadığını söyledim kendisi inatla para vermemi söyledi bende öğrenciyim param yok dedim sonra kendisi ben otururken bana doğru eğildi ve şuan etrafımızda kimse yok bıçağı sokarım para vermezsen dedi ama bıçak çekerek söylemedi bunu. Bende etrafıma baktığımda kimse yoktu yardım istiyeceğim insanlar uzaktaydı bende hayatımı riske atmak istemedim ve cebimde 100 tl olduğunu bozdurup veriyim dedim oda birlikte gidelim bozduralım sakın adama bir şey söyleme dedi. Bende düşündüm parayı veririm sonrada polise şikayet ederim diye parayı bozdurduğum adama bir şey demedim. Parayı bozdurduktan sonra çocuk toplamda 50 tl mi aldı. Parayı aldıktan sonra çocuk otogardan gitti bende çay içtiğim yere gittim. Biraz oturdum şimdi ne yapıyım diye düşündüm. Olayın şokundaydım. Çayın parasını ödedikten sonra polis aracı gördüm ama içinde kimse yoktu hemen yanında da zabıta kulübesi vardı. Kulübeye gittim içerde bir tane zabıta abi vardı polisin nerde olduğunu sordum. Bana bir şey mi oldu diye sordu bende gasp edildiğimi söyledim. 155 i aramamı söyledi bende polisi aradım. Telefonda polise gasp edildiğimi otogarda olduğumu söyledim sonra 10 dakika sonra 2 tane sivil polis geldi konuşarak olayı anlattırdı olayın nasıl olduğunu göstererek anlattım. Beni gasp eden çocuğu tarif ettim kendisi bana bıçak çekip çekmediğini sordu bende bıçak çekmedi dedim. Polis abi bana aynı çocuğun 5 kişiyi daha gasp ettiğini söyledi. Polisler etraftaki kameralara bakıyorlardı. Onlara otobüsüm olduğunu 10 dakika sonra kalkacağını söyledim. Onlar bana gidebilirsin dedi. Otobüsüm geldi bindim otobüse kalkmasını bekliyorum polis abilerden biri gel benle dedi otobüsü beklettik. İndik otobüsten parayı bozdurmaya gittiğim bakkal tarafındaki kameraya bakıyorlardı birlikte baktık polisle çocukla ikimizde gözüküyorduk. Şimdi ne olacağını sordum abiye polis ister otobüse binip gitme kal burda şikayetçi ol ya da konyaya gidince bir tane polis karakoluna gidip şikayetçi olabilirsin dedi ve bana numarasını verdi birkaç gün sonra arayıp olayla ilgili bilgi alabileceğimi söyledi ve ben otobüse binip konyaya gittim. Olaydan 2 gün sonra polis abiyi aradım olayın nolduğunu burda karakola gidip şikayetçi oluyum mu dedim. Kendisi bana gasplık olay olmadığını parayı benim çocuğa verdiğimi söyledi ben ekip gönderdim çocuğu bulmaları için dedi ve konuşma bitti. İlk defa başıma böyle bir şey geliyor. Normalde o parayı hiçbir şekilde o çocuk benden alamaz ama olay olurken boşluğuma geldi şoka girdim hayatımı riske etmemem gerektiğini düşündüm. Şuan ne yapabilirim sürekli bu olay aklımda ve çıkmıyor. Çocuğun ceza almasını istiyorum haklarım nelerdir ne yapabilirim hangi yolları izlemeliyim.