Merhaba, toplamda 5 ay olan HAGB kararımın 03.12.2019 itibari ile bitmesinden dolayı, başvuru yaptığım devlet memurluğuna engel teşkil etmemesi için (normal şartlarda teşkil etmiyor) yine de dilekçemi hazırladım ve asliye ceza mahkemesine gönderdim. Fakat şu konuda sizlerden yardım istiyorum. Adli sicil kaydımda görünmüyor, adli sicil arşiv kaydımda görünmüyor. Belirli bir yerde muhafaza edildiğini ve hakim ve savcının talimatı ile görüldüğünü biliyorum. Bu sürecin asliye ceza mahkemesi kalemi gerekli kolluklara bildirilip (polis,jandarma ve savcılık) yaklaşık 3.4 ay sürebileceğini söyledi. Çok uzun bu kadar uzun olmamalı diye düşünüyorum. Asliye ceza mahkemesinden sonra, Adli sicil ve istatistik müdürlüğünden temiz kağıdını aldıktan sonra KIHBİ ( Kaçakçılık ve istihbarat harekat daire başkanlığına bu temyiz kağıdı ile başvuru yapıp gbt'den silinmesini isteyeceğim ), bunun haricinde benim karşıma çıkabilecek herhangi bir sistem kalıyor mu? Önce asliye sonra adli sicil istatistik sonra kıhbi, yanlış yaptığım bir şey var mı sizce?. son olarak uyap'tan da sildirebiliyor muyuz? silinmez ise bunu benim haricimde savcı hakim ve kurumlar görebilir mi? süre bittiği için kapalı dosya sadece ben mi görürüm?. Yani kısaca hiç bir şekilde erişim istemiyorum çok emek verdim memurluk için boşa gitsin istemiyorum.