+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.

Konu: Birisinde birliktelik teklif etmek.

Birisinde birliktelik teklif etmek. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    trabzon
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Birisinde birliktelik teklif etmek.

Merhaba siberalem denen bir siteden tanımadığım birisine maddiyat karşılığı birliktelik teklif ettim, kabul etti, görüşecektik ancak ev sahibi ile sorunları olduğunu bunu halletmesi gerektiğini söyledi tamam dedim, daha sonra ara ara durumu hakkında telefonla arayarak bilgi almak istedim, en sonunda da beni bir daha arama yoksa şikayet edeceğim dedi, bende durumunu merak ettiğimden şikayet edeceğim dedikten sonra 4-5 kere aradım ara ara da konuştuk bu aramalarda teklifide tekrar hatırlattım, yardımcı olmak istediğimi vs. söyledim, buda ses kayıtlarını aldığını dilekçesine ekleyeceğini vs. söyledi ve şikayetci oldumu bilmiyorum ama söylediğine göre olmuş, ben şikayetçi olduktan sonra kendisine amacımın sadece birliktelik olmadığını da söyledim hatta bunun için kirasını ödesin diyede 500 tl de cep telefonuna para gönderdim.
    Olaki şikayetçi oldu, ortada maddiyat karşılığı bir teklif var ve kabul eden kendisi, bana resim gönderen kendisi, hatta bu şekilde paraya ihtiyacı olduğunda bunu birkaç kez yaptığınıda söyledi, inkar etmiyor bunu kabul ediyor, niyetim sadece birliktelik değildi, yardım etmekde vardı zira şikayetçi olduktan sonra yardımda bulunmuştum.
    Böyle bir davadan nasıl bir sonuç çıkabilir bilgi verebilirmisiniz ona göre bir avukat tutmak istiyorum dava Ankarada olacak.

- - - Updated - - -

Karşı tarafın rızası olduğundan çok fazla birşey çıkacağını düşünmüyordum ancak araştırınca bu teklifin taciz olarak değerlendirildiğini öğrendim 3 ay ile 2 yıl arasında filan diyor, sorun bu değil sorun daha önce birisine hakeretten dolayı ertelenmiş bir cezam var, onda erteleme sonrası işlenecek suçtan filan bahsediyor, karar tarihi bu olayın başlangıcından sonra yani teklif 1,5 ay önce yapıldı bahsettiğim erteleme kararı 1 hafta önce çıktı, buna göre bu davadan da ceza alırsam erteleme sonrası kararmı baz alınacak yoksa suçun işlendiği tarihmi baz alınacak. Yani bundanda ceza alırsan diğer suçun cezasınıda çekersinmi dersiniz yoksa suçun diğer suçun oluştuğu tarih önemli olduğundan ertelenmen etkilenmezmi diyebilirsiniz

Hukuki NET Güncel Haber

Birisinde birliktelik teklif etmek. konulu yargıtay kararı ara
    Birisinde birliktelik teklif etmek. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    trabzon
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Birisinde birliktelik teklif etmek.

yokmu şuna cevao verebilecek birisi Ankaradan avukat lazım.

- - - Updated - - -

Savunmamı şu şekilde vereceğim,

İlgili kişinin adını soyadını mahkeme celbinde öğrendim, kendisini daha önce gönderdiği resimler dışında görmedim, ilgili kişiyle olan diyaloğumuz üye olduğu xx adlı sitedeki aradığı ilişki türünde yazan KISA SÜRELİ İLİŞKİ ifadesinden dolayı başladı, xx tl karşılığında 2-3 saat görüşmek istemisiniz diye sordum, oda olur ne zaman diye karşılık verdi bende yaklaşık 10 gün sonra Ankarada olacağımı o zaman görüşebileceğimizi söyledim, oda bana acil para lazım ev sahibi kapıya atacak o yüzden hemen görüşelim dedi, bende ayarlabilirsem olur dedim, daha sonra konuştuğumuz tarihten sonra gelen (3-4 gün var ) cumartesi günü görüşelim dedim, tamam dedi ancak ev sahibi ile olan sorunumu halledeyim sana haber vereceğim dedi, bende ilgili gün yaklaştığında beklenti içinde olması diye görüşemiyeceğimi daha sonra görüşelim dedim, oda sen artık çok oldun seni şikayet edeceğim şeklinde mesaj attı, bende ona davete icazet eden sensin kabahati kendinde ara tarzında görüşme yaptım, bu sırada bu akıllı hanımefendi tüm mesajları konuşma kayıtlarını iznim olmadan kayıt altına almıştır, konuşmaların hepsinde seni şikayet ettim bana cinsel tacizde bulundun şikayeti geri almayacağım şeklinde ifadeler kullandı, sonra aramaları kestim, il dışına çıktığımdan dolayı ev sahibi ile olan durumunu çözüp çözmediğini merak ettim ve bu yüzden aradım, telefonu açtı dediğim laf gel şu işi tatlıya bağlayalım görüşelim çözelim, hem senin işin hemde benim işim çözülmüş olsun, nasıl olacak dedi, dedim ya sen antalya ya ya da ben ankaraya geleyim görüşelim, buda tamam gelirim dedi, daha sonra ise sen gönder parayı ben yarın şikayeti geri alayım dedi, bende olmaz sen buraya gel dedim, oda kimliğim yok gelemem vs söyledi, HEM ŞİKAYETİ GERİ ALMAZSAM EŞİN ÖĞRENİR DEDİ (imalı bir şantaj) artık bu durumda kendisinin ses kayıtları ve mesajları kaydederek şantaj yağtığını düşünmeye başladım, daha sonra isim soyisim ve hesap numarası istedim oda bana bu parayı benimle birlikte olmak içinmi, yardım içinmi, şikayeti geri çekmek içinmi göndereceksin diye sordu, bende karşında melek yok boş yere göndermiyorum elbette görüşmek için dedim, ancak bu kezde zaten şüphelendim o yüzden sordum ve bunlarıda kayıt altına aldım dedi, (görüşmekten kastım birliktelik değil ama bu görüşme lafı onda hep birliktelik anlamına geliyor) bende ne yaparsan yap dedim, seni hak etmiyorsun ama benim vicdanım elvermiyor sana bir miktar para göndereceğim dedim ve 500 tl cepbank yaptım kendisine gitti atm den çekti parayı, daha sonra kendisini hiç aramadım para gönderdikten 15 gün sonra bana mesaj attı uzlaşmacı aradı uzlaşmayı kabul etmedim, senide arayacak dedi, burda anladımki bu kişi hakketten daha fazla para almak istiyor, bende eline ne geçecek filan dedim oda gururumu kırdın, beni rahattsız ettin, taciz ettin vs aynı şeyleri tekrarlayıp durdu , bunların hepsi mesajla oldu telefonuma bakmadığından kendime ait farklı bir numaradan aradım bu kez ben x kişi diyince başladı sallamaya sen benim numaramı nasıl dağıtırsın diye, bende kime dağıtmışım bu numarada benim dedim, oda ben anlamam dağıtamazsın vs diyince gerizekalımısın salakmısın numarama benim diyorum dedim bak işine diyerek telefonu kapattım, yani tüm uzlaşma çabalarıma yanıt alamadım,
    İlgili kişi X sitedeki profili ile benim ve benim gibi bu amaçla sitede bulunan kişilere KISA SÜRELİ İLİŞKİ ifadesi ile davetkar bir profil sergilemektedir, ve ilgili kişinin bu şekilde ücret karşılığı görüşmeleri mevcuttur, bunuda itiraf etmiştir, (ek x kısa mesaj) vitrinde kendisini bu amaçla tutan kişiye bu şekilde bir teklif gelmesini kendisi istemiştir, suçlamaları kabul etmiyorum, beraatimi talep ediyorum.

Bu şekilde bir savunma yapacağım lütfen yardım edin.
    Konu emir2011 tarafından (02-12-2019 Saat 23:19:55 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    trabzon
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

SAVUNMA DÜZENLEMESİ
    önceliğim bulunduğu ve üye olduğu sitenin bu şekilde bir ortama elverişli bir ortam olması,
    İlgili kişinin daha önce bu şekilde ücret karşılığı başkaları ile birlikte görüşmeleri olması

İlgili kişinin adını soyadını mahkeme celbinde öğrendim, kendisini daha önce gönderdiği resimler dışında görmedim, ilgili kişiyle olan diyaloğumuz üye olduğu xx adlı sitedeki çeşitli amaçlarla orada bulunan insanların, arkadaşlık, sohbet, uzun süreli ilişki, KISA SÜRELİ ilişki, evlilik vs. aradığı ilişki türünde yazan KISA SÜRELİ İLİŞKİ ifadesinden dolayı başladı, xx tl karşılığında 2-3 saat görüşmek istemisiniz diye sordum, oda olur ne zaman diye karşılık verdi bende yaklaşık 10 gün sonra Ankarada olacağımı o zaman görüşebileceğimizi söyledim, oda bana acil para lazım ev sahibi kapıya atacak o yüzden hemen görüşelim istersen ben Trabzona gelirim dedi, bende ayarlabilirsem olur dedim, daha sonra konuştuğumuz tarihten sonra gelen (3-4 gün var ) cumartesi günü görüşelim dedim, tamam dedi ancak ev sahibi ile olan sorunumu halledeyim sana haber vereceğim dedi, , ilgili gün yaklaştığında beklenti içinde olmasın diye kendisi ile görüşemiyeceğimi daha sonra görüşebileceğimi söyledim, oda ne zaman diye sorunca bende bende 10-15 gün sonra ve ancak 700 tl veririm dedim, bunun üzerine sen artık çok oldun seni şikayet edeceğim şeklinde mesaj attı, bende ona davete icazet eden sensin kabahati kendinde ara tarzında görüşme yaptım, bu sırada bu hanımefendi tüm mesajları konuşma kayıtlarını planlı ve sistemli olarak iznim olmadan kayıt altına almış olup, devamlı olarak her konuşmada ya da mesajlajmada siberalem adlı sitede oluşturmuş olduğu SANAL karaktere ilk attığım mesajı hatırlaratak konuşmaların hepsinde seni şikayet ettim bana cinsel tacizde bulundun diyerek beni olumsuz olarak etkilemek ve para koparmak istiyordu. sonra aramaları kestim, il dışına çıktığımdan dolayı ev sahibi ile olan durumunu çözüp çözmediğini öğrenmek ve çözemediyse yardım etmek amacıyla mesaj attım, o yine seni şikayet ettim mahkeme kağıdın eve gelip eşin gördüğünde öna açıklama yaparsın diyerek bir nevi şantaj yapma girişiminde bulundu, bende ona tekrar daveti kabul edenin kendisi olduğunu, eğer gerçekten rahatsız ettiğimi düşünüyorsan engellemiş olurdun dedim ve bunun üzerine sen olayı anlamıyorsun ara beni anlatayım diyerek aramamı söyledi bende gerçekten yaptığım teklifin suç olabilceğini ve bu nedenle şikayett etmiş olabileceğini düşünerek kendisini aradım ilk etapta olayı tekrar tekrar başa sararak yönlendimeler yaparak kendi açısından olumlu olabilecek şeyleri söyleyerek sistemli ve planlı bir şekilde yönlendirmeler yaparak olayları sara sara yine kayıt altına almaya başlamış, sonunda sustuğunda benim ona dediğim dediğim kısaca gel şu işi tatlıya bağlayalım görüşelim çözelim, hem senin işin hemde benim işim çözülmüş olsun, nasıl olacak dedi, bende ya sen antalya ya ya da ben ankaraya geleyim görüşelim, buda tamam gelirim dedi, daha sonra ise sen gönder parayı ben yarın şikayeti geri alayım dedi, bende olmaz ya sen gel buraya ya da ben oraya geleyim öyle parayı vereyim dedim, oda kimliğim yok gelemem vs söyledi, bende kimliksiz insanmı olur diyince ev sahibi çantam dahil herşeyimi aldı dedi, bende madem bu kadar zor durumda bıraktı git onu şikayet et kimse senin kimliğini alıkoyamaz dedim, akabinde Cuma günü gelebileceğimi gelince parayı vereceğimi ya da istiyorsan isim soyisim ve İBAN numarasını iletirsen şimdi gönderebileceğimi de söyledim, oda beni birazdan ara diyerek telefonu kapattı, yaklaşık 20 dakika sonra aradığımda bana bu parayı benimle birlikte olmak içinmi, yardım içinmi, şikayeti geri çekmek içinmi göndereceksin diye sordu, bu cümle üzerine bende daha önce ismini merve olarak söyleyen bu kişinin yalan konuşuyor olabileceğini isim soyismini saklayarak benden bir şekilde para koparma durumunda olduğunu düşünerek, karşında melek yok boş yere göndermiyorum elbette dedim, ancak bu kezde zaten şüphelendim o yüzden sordum ve bunlarıda kayıt altına aldım dedi, bende ne yaparsan yap dedim, müşteki her görüşme kelimesini cinsellik olarak algılayıp olup, görüşmeden kastımın şikayetini geri almasına yönelik olarak olduğunu anlamak istememiştir. Gerçekten anlattığı ev sahibi olayına tam inanmasamda belki doğrudur düşüncesi ilede bir kira bedeli (500 TL) kendisine göndereceğimi söyledimi oda istemiyorum demesine rağmen, ihtiyacı oldğunu düşünerek telefonuna 500 tl para gönderdim, istemediğini söyleyen bayan gidip bu parayı çekti, bende bir teşekkür yokmu diyerek mesaj attım ve iki kira bedeli borcu olduğunu bildiğimden bir miktarıda daha sonra göndereceğimi söyledim, bu gönderdiğim ve göndereceğim ancak daha sonraki tutumundan dolayı göndermediğim miktarları hiçbir karşılık beklemeden (şikayeti geri çekme ) kendisine gönderdim. Daha sonra kendisini hiç aramadım para gönderdikten 15 gün sonra bana mesaj attı uzlaşmacı aradı uzlaşmayı kabul etmedim, senide arayacak dedi, burda anladımki bu kişi hakketten daha fazla para almak istiyor, bende gerçekten bu davetkar profile atmış olduğum mesajdan dolayı kötü ihtimal olan ceza alma durumunu düşünerek eline ne geçecek, ben anasız babasız büyüdüm 3 ve 8 yaşında iki çocuğum var, onlarda bu durumdan olumsuz etkilenecek, şikayetini geri alırsan sevinirim filan dedim, oda yine oluşturduğu sanal karaktere atmış olduğum mesajı ima ederek şikayetini geri çekmeyeceğini, çoluk çoğunun ancamı aklına geldi vs. söyledi, bende gerçekten şikayetçi olmuş olabilceğini düşünerek sadece uzlaşma amacıyla , kendime ait farklı bir numaradan aradım bu kez ben x kişi diyince çekilemiyecek bir ses tonuyla başladı sallamaya sen benim numaramı nasıl dağıtırsın benim numaramı kimseye dağıtamazsın gibi suçlamalara kalkışınca kendisi ile konuşulamayacağını anladım ve ben kimseye numaranı dağıtmadım bu numarada benim bak işine diyerek telefonu kapattım, yani tüm uzlaşma çabalarıma yanıt alamadım, İlgili kişinin kendisine yönelik hiçbir şekilde cinsellik ifade eden bir yaklaşımım olmamış olup oluşturmuş olduğu davetkar SANAL kişiliğe böyle bir teklifim olmuştur. X sitedeki SANAL profili ile ilgili kişi birbirinden bağımsız kişilerdir, var etmiş olduğu sanal karakter gerçekte olmadığından benimde olmayan bir kişiye bu şekilde mesaj atmış olmamı kendisine atmışım gibi değerlendirilmemesini, İlgili kişinin mesaj ve ses kayıtlarını sistemli ve planlı bir şekilde kayıt altına almış olması devamlı aynı konu üzerinde durup yönlendirme çabalarında bulunarak delil oluşturmaya çalışması nedeniyle delil olarak kabul edilmemesini, benim ve benim gibi bu amaçla sitede bulunan kişilere KISA SÜRELİ İLİŞKİ ifadesi ile davetkar bir profil sergileyerek başkaları ile ücret karşılığı görüşmeleride bu ifademi doğruladığından ve İlgili siteninde hertürlü arkadaşlığa açık bir platform olduğu ve davacının sitede oluşturmuş olduğu sanal karakterdeki davetkar profili nedeniyle kendi isteği ile bu şekilde mesaj almaya zemin hazırlaması nedeniyle suçlamaları kabul etmiyorum, beraatimi talep ediyorum.

Nerede
    trabzon
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yardım edebilecek kimse yokmu bu savunma ne kadar doğru, olayın özeti savunmamda, bir fikir beyan edebilecek birisi yokmu.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Savunmanızı değerlendirmemiz etik olarak yasal olarak mümkün değil, size ancak yol gösterici olabiliriz, yapmanız gereken bulunduğunuz yerden bir avukatla görüşmektir, avukatlar her yere gidebilir, savunma yollayabilir. Savunmanızı vermeden önce mutlaka bir avukatla görüşün bazı beyanlarınız aleyhinize olabilir yüzden nasıl ifade ve savunma vereceğinizi avukatınızla birlikte kararlaştırabilirsiniz, kendi başınıza yaptığınız bir işlemin geri dönüşü ve telafisi olmaz.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: