Herkese merhabalar. Eski kız arkadaşım kendisine mesajda hakaretten etmemden dolayı suç duyurusunda bulundu. İki adet dava açıldı. Birincisi kamu davası uzaklaştırma cezası, ikincisi hakaretten dolayı şahsi dava. Uzaklaştırma cezam varken whasapp üzerinden yanlışlıkla arama butonuna basarak aradım fakat çalar çalmaz kapattım ama ona arama düştü. Yaklaşık 15 gün sonra uzlaştırmacı araya girdi uzlaşma sağlandı. ( Yanlışlıkla aramayı uzlaşmadan önce yapmıştım. ) Bugün eve kağıt geldi iki adet. Birinde uzlaşma sağlandığını belirtiyor. Diğerinde ise koruma kararını ihlali yönünden duruşma açılmasına karar verdildiği yazıyor. Tarih ve saat var fakat duruşma yeri belirtilmemiş." Yargılamanın ... günü saat ... bırakılmasına tensiben karar verildi " diye belirtiliyor. Uzlaşma sağlanmasına rağmen mahkeme neden oluyor? Uzlaştırmacıyla görüştüm bana bir yanlışlık olmuştur diye belirtti. Acaba kamu davası olduğundan dolayı mı uzlaştırma geçerli olmuyor. Değerli düşüncelerinizi ve fikirlerinizi alabilir miyim ? Teşekkürler