Merhaba, bir şahıs tarafından ortalama 7 ila 10 gün arası bir süre önce telefon numaramdan 5 farklı numaradan teker teker aranarak rahatsız edildim sonrasında borcum olduğunu bir iş yaptırıp bu işi teslim etmediğimi belirterek tarafıma dolandırıcı olduğumu idda ettiği ithamlarda bulundu ben ciddiye almadığım için bu mesajları ekran görüntüsü olarak alıp engelledim şahısı. Sonrasında bununla yetinmemiş sonradan öğrendim Anneme, Babama, Abilerime, Akrabalarıma, Aile Dostlarımıza kadar mesajlar yazıp oğlunuzun ve sizin hepinizin boğazını kesip atacağım ve öldüreceğim sizi gibi dolandırıcısınız siz gibi mesajlar gönderip büyük tehtidlerde ve tüm çevrem önünde beni küçük düşürüp aşağılamış aynı zamanda öldürmekle tüm aile üyelerimi tehtid etmiş bir şahıs mevcut.

Bu şahıs bazı mesajları instagram üzerinden, bazılarını facebook üzerinden, bazılarını whatsapp üzerinden bazılarını sesli olarak yapmıştır. Elimde tüm görüşmelerin konuşmaları mevcut. Hepsi tüm tehtidleri veya normal konuşmalar mevcut böyle bir olay olmamasına rağmen ve pişkin pişkin bazı akrabalarımdan para talep eden aynı zamanda ölümle tehtid eden bu şahısa karşı ne yapmam gerekir hangi yollar ile haklarımı aramam gerekir ?

1) Kimi hangi telefon numarasıyla aradıysa hepsi bir bir mevcut hepsinde farklı kişiler çıkıyor. (5 Adet Numara)
2) Instagram üzerinden yazdıkları kime ne yazdıysa mesajları silip umursamayanlarda olmuş onların yok ama yakın ailemin mevcut (2 adet Instagram görüntüsü Ailemi ve beni boğazını keserek öldüreceğini belirterek tehtidlerde bulunmuştur.)
3) Facebook üzerinden yazdıkları kime ne yazdıysa mevcuttur. (Babama aynı şekilde facebook üzerinden ölümle tehtid edip küfürler hakaretler yağdırmış ve daha fazlasını yapmıştır.)

Bütün bunların daha fazlasıda var böyle bir durumda hangi yolları ve ne yolları takip etmem gerekir bu şahısın en ağır cezalara çaptırılmasını istiyorum neler yapmam gerekir bu olaylardan sonra aile yakınlarımın ruh sağlığıda bozuldu psikolojikmen ruh sağlıklarında anormal hareketler görülmeye başladı ölüm korkusuyla yaşamaya başladık sürekli olarak tedirginiz kapıyı açarken bile ne olduğunu bile anlamış değiliz.

Ben bu şahısın en ağır cezaya çarptırılmasına gerek adli olarak gerek maddi olarak neler yapmama gerekir bu konu ile ilgili beni bilgilendirirmisiniz bu konuşmalar delil niteliği taşır mı ne yapmam gerekir şimdiden teşekkürler.