Merhaba efendim. Benim bir sorum olacaktı. Acaba yardım ederseniz çok sevinirim. Ben 2014 senesinde BEKO marka çamaşır makinesi almıştım. Sıfır yeni. Desibel olarak güncel normlara uygundur. Ancak binamız duvar tavan ve zeminleri o kadar sese dayanıksız ki hem ben komşuların herşeyini duymaktayım hem de komşular benim herşeyimi duymakta. Toki sitesinde İstanbul'da yaşamaktayım bu arada. Alt ve üst komşulara çamaşır makinesi gürültüsü havalandırma boşluğu her daim benim dairemde yani menfezin kapalı olmasına rağmen aşırı ses gitmekteymiş. Bana da aynı seviyede ses gelmekte ancak ben şikayetçi değilim. Binanın yapı durumu bu. Birinci sorum: Komşuların bu çamaşır makinesi sesine karşı herhangi bir yaptırım hakları var mıdır= İkinci sorum. Site yönetiminde blok içinde tüm dairelere ses yalıtımı yaptırmaları için bir yaptırım uygulama hakkım var mıdır? Benim üst katımdaki ailenin çocuğu olsun alt kat komşumun bağırışları olsun ve hatta alt kat komşumun altındaki komşunun köpeğinin sesleri olsun hep benim dairemde. Ben şikayetçi değilim kimseden ama komşular benim beko çamaşır makinemde şikayetçi. Yardımcı olursanız sevinirim. Sevgiler ve Saygılar, Güneş Konukman