2016 yılında eşimin ilik nakline hazırlandığı günlerde hastane yolunda yavru köpekler gördüm.internet üzerinden hayvan derneklerine mesaj attım.araçta hasta olduğunu belirttim.köpekleri tektek fotoğrafladım.iki dernekten telefon numarası geldi ilgililere ulaşıp köpeklerin güvenli yere alınmasını sağladım.bana sonradan ulaşan dernek sayfasından eleştri hakaret dolu mesaj geldi.umursamadım.çünkü hayvanları almıştı gönüllüler.akşam interneti açınca benim yolladığım fotoğraflardan biri konulmuş ve köpekleri almadığım araçtan bile inmediğim gönlümü hoş ettiğim hayvan düşmanı ibareleri kullanmışlar.sayfaya mesaj atıp bilgi verdim..tabi yorumlarda ahlaksız kadın araçtan bile inmemiş gibi linç ifadeleri başladı.ertesi gün dernek başkanı kişiyi buldum.ve köpekleri oradan aldırdım.araçta hasta vardı kendim alamadım.o yazıyı silin dedim.silmedi.silmeyeceğim dedi.bende telefonuna mesaj attım.<savcılığa gidip suç duyurusunda bulunacağım.yalan yalnış şeyler yazmanız hangi yalancı kişiliğinizden kaynaklı.birde utanmadan ahlaksız kadın araçtan bile inmeden fotoğraf çekmişim diye yazmışsın.size 3 tane daha fotoğraf yolladım.lütfen kaldırın o yazıyı dedim.araya bir gönüllü girdi.beni vazgeçirdi.o sırada sosyal medyada da bu konuyu konuştuk.bana yapılan bu durumun bir haksızlık olduğunu belirttim.dernek başkanı ve derneğin adını yazdım. bunun bir ahlaksızlık olduğunu söyledim.çünkü kamusal bir dernek ve kendisinden yardım isteyen kişiye bu şekilde davranması hakaret etmesi yalan yanıltıcı bilgi paylaşmasını onaylamadım.Ve Türk Dil Kurumunda da bu durumu anlatan tek kelime ahlaksızlıktı.Ama davada açmadım.o dönem eşimin sağlığı sebebi ile zor bir sürece girmiştik.bir ay sonra mahkeme tebligatı geldi.dernek başkanı kadın benden şahsi olarak şikayetçi olmuş.hakim benim savunmamı sanıyorum ki okumadı.çünkü okusaydı.o hanıma sorması gerekirdi.<daha ne yapmalıydım.araçta hastam var başımı çevirip gitmedim.belki bilgisi yoktu diye bilgi verdim.bir sivil toplum örgtü başkanı heleki sahipsiz hayvanlara destek veren bir kişiye neden bunu yaptın> sonuç ceza aldım.hükmün açıklanması geri bırakıldı.vekalet ve masrafları ödedim.böyle bir durumda ceza iki tarafada verilmesi gerekmez mi.ben konu kapandı sanıyorum.mahkeme süreci ve yaşadığım bu haksızlık beni çok yıprattı.karşı taraf 2.5 yıl sonra bana tazminat davası açıyor.10.000 tl tazminat istiyor.sonradan öğrendimki hayvan derneği sayfasının üzerinden herkese hakaret kışkırtma linç teşhir yaparak bir sürü dava acıyormuş.kimini kaybetmiş kimini kazanmış.dava öncesi tesadüf yıllık konrollerimde sonuçlarım temiz çıkmıştı.dava sırasında ağır stres altında kalınca benim iç organlarımda hızla bir kitle oluştu.zaten 4 ay sonrada ameliyat oldum.hekim bir sebebinde üzüntü stres tetiklemiş ola bilir dedi.çok ender bir durum şuanki durumunuz dedi.yeni evlenmiştim.ameliyat sonucu çoçuk sahibi olma şansımda elimden alındı.sokağa tek başıma çıkamıyorum.çünkü başıma bir hal gelecek hakkımı savunamayacağım diye baskı altındayım.hukuk bana ceza verdi.şimdide tazminat öde diyor.peki benim hakkımı kim savunacak.ceza aldığım davada delik ve dilekçem ön büroda tarandığı halde dava dosyamdan çıkmadı.karşı taraf bana ait olmayan ekran görüntülerini koyup yalan Beyanlarda bulundu.daha önceden de sürekli kendisini aradığımı idda etti.hakim ne telefon kaydı istedi ne sosyal medya hesabı doğruladı nede< kadına hakaret eden sensin< demedi.şu an asgari ücretle çalışıyorum.1600 tl kredi borcu ödüyorum.bu davada tazminat ne kadar öderim yada red olur mu.red olursa benim dava açma hakkım doğar mı