Herkese merhaba, 03.11.2019 tarihinde sokağa bırakılmış 4 adet köpekten birini (40 günlük) sahiplendik köpeğimize gerekli olan şeyleri temin ettik ve bir petshoptan hills adlı kuru ve yaş mamayı satın aldık.
Mamayı yaş mama ile ezip köpeğimize yedirdik iştahlı bir şekilde yedi, takip eden gün tekrar yedi ve köpek hastalık belirtileri göstermeye başladı bende bunun üzerine mamanın son kullanma tarihine baktım ve eşime bunun tarihinin geçmiş olabileceğini söyledim üretim tarihi olabilir kanısı ile 1 gün daha vermeye kalkıştık fakat köpeğimiz yemedi ve kusma ishal geçirmeye başladı biz zaten hastalık belirtisi gösterdiğinde veterinere başvurmuştuk.
İlk semptomlar göstermeye başladığında köpeğimize serum ve vitamin takviyesi yapıldı kan testi ve kilo ölçümü yapıldı enfeksiyon olduğu için belirli ilaçlar kullanmaya başladık fakat hala olayın mamadan gerçekleşebileceğini idrak etmedik ama köpeğe de vermedik. Olay gelişme devam etmeye başladı ve serumlar iğne tedavileri derken ben veterinere mamalarınızın son kullanma tarihine bakabilir miyim dedim, aynı marka mamaların son kullanma tarihinin sadece skt tarihi olarak yazıldığını ve üretim tarihinin yazılmadığını bana söylediğinde olayı artık tamamen anlamıştım, köpeğimizi eve getirdik ve şırınga ile veterinerin verdiği mama ile zorla beslemek zorunda kaldık fakat kusma devam ediyordu bu sabah yoğun bakıma alındı.

Biz veterinerden dönüşte petshopa uğradık ve olayı anlattık kendisi heyecanlı ve şaşırmış bir şekilde cevap verse de olay tartışmaya döndü ve mamayı getirin ben kendi köpeğime vereceğim gibi saçma ve insan dışı şeyler söylemeye başladı bende sizi dava edeceğim dedim.

Not: Kuru mamanın son kullanama tarihi 05/2019 yani baya geçmiş anlayacağınız. Bu konuda neler yapabilirim lütfen yardım edin.

Saygılarımla.