Merhaba

konuyu doğru yeremi açtım emin değilim doğru değil ise doğru yere taşınmasını rica ederim.

problemim şudur ki bir toplu konut sitesinde cafeterya işletmesi yapmaktayım. ama bulunduğum cafeterya işletme ruhsatı almaya musait değil bu ben sözleşmeyi yaparken bilmediğim bir durumdu ama sitedeki herkesin bu konuda bilgisi var duyduğuma göre. sözleşmeyi yönetimle yaptım ve yönetim sözleşmeye madde olarak ruhsat ve tüm belgeleri almak işletmenin sorumluluğundadır ve yönetimden herhanbi birşey talep edemez ve sorumlu tutamaz diye yazmış. bu durumda bile bile beni kandırmış oluyorlar. ikincisi de bu gibi sorunlardan dolayı şuan problem yaşıyoruz ve sözleşme maddelerinde elleri çok kuvetli herhangi bir sebbepten ihtar çekip beni çıkarabilirler sözleşmeye göre. tahliye maddesinde de ihtar çekilen işletmeye herhangi bir merasime gerek kalmaksızın noter huzurunda site güvenliği ile beraber kapısı açılıp dükkan boşaltılabilir diye yazmış fakat benim bildiğim mahkemeden tahliye çıkmadan boşaltma yapılamaz. ben yanlış mı biliyorum yada bu durumda nasıl bi yol izleyebilirim. yardımcı olabilirmisiniz ?