Slm, Okuldan mezun olduktan sonra bir yapı denetim firmasında işe başladım ve 1 sene kadar çalıştıktan sonra 12/01/2007 tarihinde istifa ettim. Bu esnada yardımcı kontrol mühendisi olarak görev aldığım bir bina inşaatı ile ilgili olarak 2013 senesinde yapı denetim kanuna muhalefet gerekçesiyle dava açıldığını öğrendim. Şu an hala duruşmalar devam etmekte, isnat edilen suçun cezası 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası. Bu durumda bugün itibariyle dava zaman aşımı süresi dolmuşmudur. herhangi bir ceza almam mümkün mü? dolmuşsa eğer duruşmada yapmam gereken bir itiraz var mıdır?

Avukatım davanın başlangıcından itibaren zamanaşımı süresinin başladığını söylüyor. Ama ben internet üzerinden araştırdığımda suç tarihinden başlıyor ve 8 yıl + 4 yıl kesme süresi toplam 12 yıl zaman aşımı var. 12.01.2019 tarihi itibari ile dava zaman aşımı süresi dolmuş olarak değerlendiriyorum ama avukatımın söylemi yüzünden emin olamıyorum belki kaçırdığım birşeyler vardır düşüncesiyle.

13/11/2019 tarihinde duruşmam var bu nedenle vereceğiniz bilgiler benim için çok önemli rica ediyorum bilginizi esirgemeyin.