Merhaba, Forumunuza yeni kayıt oldum ve aklımda uzun süredir bulunan bir soruyu sormak istiyorum, kısaca olaydan bahsetmek gerekirse bundan bir sene önce hakkımda silahlı tehdit suçundan şikayetçi olundu şuanda olayın üzerinden bir seneden fazla bir zaman geçmiş durumda fakat savcılıktan hala bir ses yok henüz iddianame ya da herhangi başka birşey açıklanmış değil, dosyamı sorgulamaya gittiğimde bizde adresin var senin gelmene gerek yok biz sana ulaşırız dendi savcı katibi tarafından. Şimdi benim sormak istediğim şey ise şudur ben şuanda avukat olmak amacı ile hukuk fakültesine geçmeyi düşünüyorum fakat aklımı kurcalayan şey HAGB almam durumunda bu benim avukatlık mesleğini icra etmeme engel bir durum olur mu ? baroya kayıt yaptırabilir miyim ? staj görebilir miyim ?, peki hakkımda takipsizlik verilmesi durumunda biraz daha zorlayıp savcılık ya da hakimlik gibi bir mesleği icra edebilir miyim ? HAGB'nin hukuki açıdan bir sonuç doğurmayacağını araştırmalarım sonucu öğrendim fakat savcılık ya da hakimlik gibi bir meslekte karşıma çıkar mı ?

Konuyu yanlış yere açtı isem lütfen kusura bakmayın

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.