Selamlar;

Çocuk veya velayet avukatlarının yardımına ihtiyacımız var.

Anne-baba anlaştık. Velayetin bana yani babaya geçmesini talep edeceğiz. Ancak velayet sahibi anne doğal olarak çocuğun devlet tarafından el konmasından korkmakta ve buna yanaşmak istememektedir. Açıklama aşağıdadır:

Oğluma bakılamıyor ve ilgi göremiyor, okula gitmiyor. Sebebi anne çalışıyor işe gidiyor ve çok erken yatıyor. Yani çalışma hayatı bunlara engel oluyor. Ben ise emekliyim ve oğluma ayırabileceğim vakit çok.

- Uyumuyor, sağlıksız besleniyor.
- İlaçları var alamıyoruz.
- Spor yapamıyor. Benimle Spor yapacak.
- Anne korkuyor ve bilgisayardan uzaklaştıramıyor, tepki gösteriyor çocuk. Bilgisayara az girecek ben de.
- Boyu uzuyordu, durdu. Kamburlaştı. Düzelecek, spor ile uğraşıyorum.
- Dersleri iyi değil, emekli öğretmenim, birlikte ders çalışacağız.
- Anne bakacak durumda değilim deyip, açtığım dava sonucu çocuğun bana gelmesine razı olacak.
Sorularımız:
- Hakim anne bakamıyor, babanın da kaşının üstünde gözü var, babayı da anneyi de gözüm tutmadı diye çocuğa devlet el koysun der mi? Yani her ikimize de vermeyip el koyar mı bu durumda?
- Ben ölür isem devlet el koyup, ÇEK'na verir mi? Çünkü hiç kimsem yok. Verir ise anne dava açıp hemen geri alabilir mi? Annenin maaşında hacizler var, hakim bunları araştırır ve durumu olumsuz bulup anneye ret cevabı verir mi?

Sağolunuz, saygılarımızla..