Selamlar,
Uzun bir süredir dükkanında köpek besleyen bir kiracıya sahibim. Dükkanın üstü ev ve hemen üstünde yatak odaları bulunmakta. Dükkan yarı açık falan da değil. Tamamen kapalı. Bahçesi yok. Pek hayvan sever kiracım da köpeğini burada beslemekte. Gündüzleri çok fazla fark etmesek de köpek geceleri yalnızlıklan olsa gerek devamlı havlıyor ve uluyor. Neredeyse bu sorunu bir senedir çekmekteyim. Devamlı uyarılarıma rağmen ne köpekden ne de dükkandan vazgeçmiş değil. Öyle geceler oluyor ki saatlerce köpeğin uluması ve havlaması ile rahatsız edilliyorum. Dükkanı yarı depo olarak kullandığı için de hergün gibip gelmiyorlar. Uzun bir süredir de bugün çıkarım yarın çıkarım diye beni oyalamakta. Muhtemelen köpek gün içerisinde enerjisini atamıyor ve onun da benim gibi psikolojisi bozuk. Çıldırmak ve delirmek üzereyiz. (Biz ve apartman bir nebze olsa da mahalle sakinleri olarak. )
Kiracıyı çıkarmanın çok uzun sürdüğünü biliyoruz. Kirasını ödemeyen kiracımızı da 1 senede anca çıkarabilmiştik. Bu kiracı da çıkacağını belirttiği için uzun bir süredir kira ödememekte. Biz de yeter ki çıksın köpekten kurtulalım diye kira meselesini göz ardı etmiş durumdayız. Genel tablo bu şekilde.

Kiracı vb meselelerini bir kenara bırakırsak ben bu dükkandan yasal olarak o köpeği çıkartabilir miyim? Çıkartabilirsem acaba ne kadar sürer ve nasıl bir yol izlemeliyim. Son çare olarak biliyorum ki kiracıyı çıkarmak için avukata vereceğim ve 1 sene sürecek. Bu bir senede sorunlar devam ederse muhtemelen ya katil ya da maktül olacağım. Kiradan dükkandan ve paradan vazgeçtiğim için önemi olan gece uykumun ve psikolojimin içine eden köpeği oradan çıkarmak istiyorum sadece. Diğer kısmını er ya da geç halledebileceğimi biliyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.