2017 yılında bir zincir teknoloji satıcısından iş yerinde kullanılması amacıyla bilgisayar aldım. Cihazın garantisi dün yani 20.10.19 tarihinde son buluyordu. 30.09.19 tarihinde bilgisayarı sürtünme sesi ve kitlenmeden dolayı servise verdim. Cihazın harddiski değiştirilip 10 gün içerisinde teslim edildi. Fakat 3-4 gün önce değiştirdikleri parçayla ilgili bilgisayar hata vermeye başladı. Dün son günü olduğu için götürüp satıcıya verdim ve 2.kez aynı parçada sorun olduğu için bilgisayarın onarımını değil değişimini istiyorum dedim. Ellerinde aynı cihazdan olmadığı için ve üretimi artık olmadığı için değişim kararı çıkmayacağını ifade ettiler. Orada çalışan arkadaş da hukukçu olduğunu belirtip şunları söyledi
*Garantide kaldığı süre garantiye eklenmez
*Değişim kararı çıkmaz onarım veya ücret iadesi yapılır.
*Fatura firma adına olduğu için tüketici haklarına başvuramazsınız.

Cihaz şu an, aldığım fiyatın 2 katından fazlaya satılıyor. Ücret iadesi yapılsa bile o segmentte bir cihaz almam mümkün değil.
Benim talebim ,aynı cihazdan yoksa şu anki aktif satış fiyatından aynı markanın başka bir ürünüyle değiştirmek. (Daha önce aldığım bir gözlüğü, fiyatı kurdan dolayı 3-4 katına çıkmasına rağmen ayıplı olduğu için şu anki satış fiyatından istediğiniz bir ürünle değiştirebilirsiniz dediler.)

Ne gibi haklarım var, nasıl bir yol izlemem gerekiyor bunlar hakkında bilgileriniz paylaşırsanız sevinirim.

Fatura firmamız LTD ŞTİ adına kesildi.
İyi günler.