Merhaba değerli forum sakinleri;

Eşimle kaçarak evlenmiştik 4 sene oldu ve onun kuzeni bana facebook'tan mesaj atıyordu sürekli bir kaç kez engelledim sonra baktım sürekli yeni hesap açıp devam ediyor bende karşılık verdim ona küfür ettim sonra olay kapandı sanıyordum. Memleketime gittim 3 ay önce yolda karşılaştık ben görmezden geldim geçtim arkamdan geldi sen benim anneme küfür etmiştin dedi bende sende etmiştin dedim sonra üzerime yürüdü yanında arkadaşı vardı o tuttu bir kez tekme attı ve itti fazla bir şey olmadı yani ama ben hiç bir karşılık vermedim, polisi aradım gelmediler sen kendin gel dediler gittim şikayetçi oldum sonra o çocuğun dayısı bana o şikayetini hemen çekeceksin falan dedi hayır dedim, çekmezsen çekme ikinize de ceza verirler dedi. Babamda davayı geri çek hiç bir şey çıkmaz dedi. Bugün dava ile ilgili mesaj geldi uzlaştırmacı atandı diye. Suça bakılırsa basitmiş gibi görünüyor ama eğer ben karşılık verseydim basit olmayacaktı ayrıca o kişi dikişlerini aldırmaya gelmiş o yüzde karşılaştık büyük ihtimal yine bir kavgadan dolayı olmuş. Sizce bu davadan bir şey çıkar mı ? Bende ceza alır mıyım ? Nasıl bir yol izlemeliyim ? Mahkeme senin bir şeyin yok bir yerin falan kırılmamış diye hafife alır mı yoksa benim gibi mi düşünür ? Eğer karşı tarafa ceza verilmezse bir daha böyle bir durumla karşılaştığımda bende mi karşılık vermeliyim ?