2019-2020 eğitim öğretim yılında konaklamak için internetten araştırma yaparken şartları bana uygun olan X Apart'ı gördüm. Eskişehire gittim ve yetkili S bey ile görüştüm. Görüştüğüm kişi ufak tefek eksikler olduğunu ama hepsinin halledileceğini söyledi. Bana örnek bir oda gösterildi, gösterilen oda şartlara uygun olduğu için sözleşmeyi imzaladım 1200 bir kira bedeli, 1200 depozito olmak üzere 2400 lira ödedim. Yaklaşık 10 gün sonra yerleşmek için gittiğimde odamda bir başkasının kaldığını gördüm. Yetkili S bey bana onların bir aile olduğunu söyledi. Odanın hazırlanması ve temizlenmesi için sabah 07:00'dan öğlen 13:00'a kadar bekledim ve ardından ben sözleşmemin feshini istiyorum dedim. Kendisi imzam olduğunu ve çıkamayacağımı söyleyerek beni tehdit etti. Normalde 1 numaralı dairede kalmam gerekirken beni 21 numaraya aldılar. Sözleşmede de bu sonradan yapılan değişiklik açıkca görünüyor. Bana yeni verilen odada da sözleşmedeki şartlar sağlanmadığı için beni 2 gün otelde konaklattılar. Sonra tadilat uzadığı için bir gün daha bekledim. Odama yerleştiğimde buzdolabı yoktu ve banyodan su akıyordu. Sözleşmedeki şartlar sağlanmadığından yetkili İ bey ile görüştüm, halledileceğini söyledi ancak halledilmedi. Yurt sahibi İ bey'e durumu anlattım. kendisi imzam olduğunu ve çıkmak istiyorsam en az 10 bin lira vermem gerektiğini söylerek yine beni sözleşme tehdit etti. Şuan tekrar odam değiştirildi ve 22 numaralı odaya aldılar. Bana ilk vaat edilen odada doğalgazlı ocak vardı ama şuanki odamda hem sözleşmede yazdığı gibi 2'li ocak yok. Ayrıca web sitelerinde vaat ettikleri televizyon, fiber internet de yok. Kendi internetimi buraya taşıtmak istediğimde ise Türk Telekom bana bulunduğum katın kendilerince görünmediğini söyledi, dolayısıyla kendi internetimi de taşıyamıyorum. Yine ben doğalgazlı ocak ile anlaşmama rağmen burada mevcut değil. Yaşadığım süreçte psikolojik olarak çok yıprandım ve ürtiker hastalığımın şiddeti artmaya başladı. Daha önce de psikolojik sorunlar yaşamış biri olarak, depresyon ve bunalıma da girdiğimi açıkca söyleyebilirim. Öğrenciyim ve yaşadığım sebeplerden öğrenimim sıkıntıya giriyor.

Şimdi ben ürtiker hastalığım ve psikolojik rahatsızlık için rapor alsam haklı fesih gerçekleştirebilir miyim?