Merhabalar. Öncelikle yazımı okduğunuz için ve çok değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Biz bir sanayi bölgesinde 3 ortaklı şirket sahibiyiz.
Ortaklardan ben A %35 , B kişisi %35 ve C kişisi %30 hisseye sahip.

Şirketimiz 5 yıldır faal durumda değil ve ben (A) ve C kişisi ile birlikte şirkete bir alıcı bulduk ve taşınmazı ile birlikte devretmek istiyoruz. Fakat B kişisi satışı istemediği için gerek fiyat gerekse çeşitli sebepler sunarak pürüz çıkartıyor ve satmak istemediğini söylüyor.
1- Şimdi biz "Hissenin devredilebilmesi için ortakların en az dörtte üçünün onayı ve bunların esas sermayenin en az dörtte üçüne sahip olması gerekiyor (TTK md. 520/2)" maddesine göre toplamda %65 hisseye sahip olduğumuz halde bu şirketin satışını gerçekleştiremiyor muyuz ?
2 - İmza yetkisi şu anda bende ve 8 ay sonra bitecek. Onu bu durumda nasıl kullanabilirim ?
3- Bir daha bu şirket kesinlikle faal duruma geçemeyecek,yani beraber ticaret kesinlikle olmayacak. Binamız boş bir şekilde senelerdir çürümekte, artık şirketi satıp herkesin kendi yoluna bakması gerekiyor ve B kişisi durum ne olursa olsun bu şirketin satışına yanaşmayacaktır. Bu durum; A ve C kişisi olarak %75 hisseye sahip olmamıza rağmen şirket devri için haklı sebep teşkil etmiyor mu, nasıl bir yol izlenebilir.

Sonuç olarak şu anda şirketimize iyi fiyat veren bir alıcı var ve bu işin hızlı bir şekilde çözülmesi gerekmekte, aksi halde alıcının almaktan vazgeçme ihtimali var.

Yazım hatalarım olduysa çok özür diliyorum. Değerli yorumlarınıza bu günlerde çok ihtiyacım var.