Şimdi en başından olayları anlatıcam sonunda bir kaç sorum olacak
bundan 3 yıl kadar önce kat irtifaklı olarak bir daire aldım. henüz bitmemiş halde sonra mütahit kaçtı üç daire sahibi dediler ki yeni bir mütahit bulduk herkes 10.000,00 TL ödesin eksikleri (doğalgaz,asasör,zil vb) tamamlayalım bir şekilde ikna olduk bu üç kişinin ortak açtığı banka hesabına gönderdik sonra bu işler tamamlanmadan para bitti yapmıyoruz bir sürü borcumuz var dediler sonra dediler ki biz site yönetimi kurduk bu üç kişiden birinin kızının ismi ile sitemiz oldu 2500 tl yapı kayıt belgesi için istediler (şöyle biz ödedik siz bize ödeyin) bin dedim ki yok siz bize sormadınız ayrıca yapı imarlı ruhsatlı niye kaçakmış gibi işlem yapıyoruz birde bu 10.000 TL ne oldu dedim yok o bitti harcandı dediler belge verin dedim belge vermediler bende 10.000 tl nin belgesini göndermezseniz bende size para felan yok artık dedim sonra dedilerki doğalgaz borularının projeleri eksik 500 TL daha verin biz vermiştik dedim bu site yönetimi olarak alınıyor sonra asansör içinde 1200 istediler yetmedi haziran ayında kendi kendilerine herhangi bir toplantı felan olmadan aylık 60 tl aidat ve 60 tl eksiklerin toplanması için karar almışlar(yer sahibi de bunlarla olduğu için çoğunluk sağlama ihtimalleri var) bize bildirdiler whatsapptan ödeyin diye ben yine ödemiyeceğimi çünkü ne temizlik yapıldığını ne asansör çalıştığını nede herhangi bir eksik yapıldığını söyledim.Yapı kayıt belgesinden de yararlanmadığımı ve su ve elektriği inşaat olarak kullandığımı dile getirdim. Şimdi bana ilamsız takip başlatmışlar aidat,sair giderler ve kat mülkiyeti olarak. Bursaya yeni taşındım sayılır tanıdığım avukatta yok bu işlerden anlayan birini de bulamadım birini buldum karşı tarafın avukatının arkadaşı çıktı gerçi bunu bilmeden bile direk öde ne olcak işler halloldun olmadı genel kurulda hesap sorarsın diyip duruyor
1-imar affından yararlanmak zorunlu mu?(yapı kayıt belgesi için ödeyen malik diğer malikten genel hükümler çerçevesinde talep eder diyor yasa ama kat mülkiyetine geçerken bir zorunlulukta bulunmuyor diye gördüm)(bu para için zorlayabilirler mi?)(yapı kayıt için 2330 kat mülkiyeti için 3470 tl istiyorlar ayrıca bu işlem sonrası tapu harcı da vereceğim)
2-Bu 10.000 TL için noterden evrak talebi gibi bir yazı göndermek istiyorum ama tam adreslerini bilmiyorum elimde sadece hesap numarası ve şuan ki yöneticinin tc si var veya bu 10.000,00 tl için ne yapabilirim
3-Bu binaya yaptığını iddia ettiği sair giderlerin detaylarını faturaları talep etmeme rağmen göstermiyor bunları göremez miyim(kendimi enayi gibi hissediyorum açıkcası sürekli para ver hesap sorma )
4-İlamsız yazıya yetki itirazında bulunabiliyorum çünkü istanbul gözüküyor adresim ve oraya gitmiş ama icra bursada açılmış
5-bu icraya kısmen veya tamamen itiraz etmem halinde 7000 tl olan borcun 15000 tl olacağını felan söyledi avukat yani bu saçma değilmi adamlar kendi kendine yapıyor yapmıyor ben sürekli ödüyorum genel kurulu yapıyorlar bilgi sonradan veriyorlar biz bildirdik diye whatsapp okundularını gösteriyor ama zaten gruba yazmaya karşı engelli oluyorum çoğu zaman bazen sen çok muhalifsin diye atıyor avukatda iyi niyetle öde kaybedersen daha çok ödersin diyor artık o kadar daraldım ki