Merhaba, köydeki evimizin kadastro tespit çalışmaları sırasında kasıtlı olarak babam tarafından yeğeninin üzerine yazıldığını öğrendik ve tespite itiraza ilişkin davamızı vaktinde açtık.Tutanaklarda kayitsiz şartsız bedelsiz xxxx yılında babam tarafından hibe edildiği ve o yıldan beri yeğeninin kullandığı yazıyor konutu fakat külliyen yalan.Babamla aramızda husumet olduğu için böyle yapıyor yani miras kaçırıyor,hakim birsürü belge istedi yazılı yargılama bitti artık duruşma var ancak karşı taraf cevap bile vermedi açtığım davaya.Evin yanındaki diğer ev amcamın ve amcam sahidimiz,yegenlerinin bu evin sahibi olmadığı konusunda, burasının benim ailem tarafından konut olarak kullanıldığını biliyor.Avukatsiz yürütüyorum bu davayı, öğrenciyim,tavsiyeleriniz ve yorumlarınızı dinlemek istedim.Goz göre göre yalan bir şekilde miras hakkım olan evi babam kaçırıyor ne yapabilirim.Muhtar ve bilirkişiler hepsi babamın yakin arkadaşı uzakta olduğum icin tespit sırasında arayıp uyardım kanunsuz diye beni sallamadilar.Tesekkurler.