Hukuki.net ailesinin değerli üyelerine saygılarımı sunarak değerli görüş ve önerilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.
Tarafıma iştirak nafakası artırım davası açıldı.2017 yılında anlaşmalı boşanma protokolünden 2 çocuk için 600 tl üzere belirtildi.Bu hususlarda

1- Davacı anne bana bilgi vermeden ve sormadan Küçük çocuğumuzu özel anaokuluna kaydettirmiş.Ve bunun faturalarını sunmuş.Daha önce hukuk sayfalarında '' Yargıtay'ın : Özel okula çocuğun gönderilmesi şart ve gerekli değildir şeklinde bir kararı vardı'' Maalesef bu kararı bir türlü bulamıyorum.Bu kararı veya içtihadi değerli hukukçularımız paylaşır ise çok memnun kalacağım !

2- Karşı tarafın avukatı var benim ise maddi durumum nedeni ile söz konusu değil.Nafaka davalarında nafakanın reddedilen kısmı için vekalet ücretine karar verilmez ibaresi nasıl uygulanır.Çünkü buda bir külfet

3-Aynı mahkemeye Nafaka azaltım (indirim ) davası açsam iki davada birleştirilir mi ?

4- Ayrıca Velayet davası açsam ve mahkemeyi kaybetsem; karşı taraf davalı olmasına rağmen avukat ile temsil edilse vekalet ücretine hükmedilir mi? Yani davacı olarak açılan davanın reddedilmesi/kaybedilmesi durumunda davalıya vekalet ücreti ödenir mi?

Maddi durumumla ilgili bu hususları anlayışınıza sığınarak soruyor ve değerli cevaplarınızı bakliyorum.Saygılarımla