Merhaba,
Tır şoförü olarak çalışıyordum. Yük boşaltmak üzere bir antrepoya gittim. Sıra gelmeyecek durumdaydı ve boşaltma yarına kaldığından, bana zimmetli aracın içerisinde viski içiyordum. Bir süre sonra, benden sonra gelen bazı araçların içeri alınmış olduğunu fark ettim ve antrepo güvenlik görevlileriyle tartıştım. Ters cevap verilince tartışma büyüdü. Trafik polisi çağırdılar. Ben aşağı indiğimde birisi arabama girmiş, içki bardağı ve şişenin resmini çekmiş. Şişeyi gizlemiştim üstelik, gizlediğim yeri açıp öyle çekmiş resmi. Orada görmemesi gereken aile fotoğraflarım da vardı. Daha sonra aşağı inip, benim polisle olan konuşmalarımı görüntülü sesli video çekmiş. 2 ayrı video. (gizlice çekmiş, haberim olmadı) Daha sonra videoları ve resimleri şirket çalışanlarına göndermiş. Birde aralarında tutanak tutup, benim alkollü araç sürdüğümü ve kendilerine hakaret ettiğimi yazmışlar. O tutanağı da çalıştığım işyerine yollamışlar. Bende savcılığa verdim.
Şunu öğrenmek istiyorum. Arabaya benden izinsiz girip resim çekmeleri, eşyalarımı kurcalamaları, sonra habersiz video çekmeleri, polisle muhatap olurken yani polis zate gereğini yaparken onların kalkıp iki kez video çekmeleri, video ve resimleri sağa sola göndermeleri benim kişilik haklarıma saldırı değilmi?
Videoyu çekenin telefonunu öğrendim ve adam antrepo sorumlusuymuş. Video ve resimleri kendi telefonu ile çekmiş. Onun yaptıklarından ayrıca antrepo da sorumlu olmazmı?
Saygılar..