Herkese merhaba arkadaşlar,

Senet üzerinde yapılan değişikliklerle ilgili sizlerden yorum almak istiyorum. Konu hem senet hem de tapuda ipotek ile ilgili olduğu için buraya açmak istedim.

İnşaat halinde bir projeden konut aldım ve konuta inşaat firması tarafından ipotek konuldu. Bunun yanı sıra aynı tutarda senette imzaladım fakat malesef teminat senedi olarak tapudaki ipotek ile birbirine bağlanmadı.

İpoteği olan ilk firma yerine başka bir firma inşaatı devraldı ve benim senedim ise yeni firmaya verildi. Fakat gidip görüşüp senedi kontrol ettiğimde senedin üzerinde benim onayım, imzam olmadan değişiklik yapıldığını, senedi adına imzaladığım kişinin (İlk Şirket Vekili) isminin üzerinin çizilerek yanına ipoteği koyan ilk şirketin isminin yazılarak yanına benim imzamın taklit edildiğini gördüm. Bunun yanı sıra senedi adına yazdığım ve imzaladığım kişinin senedin arkasında herhangi bir cirosu da bulunmuyor, ilk firmanın cirosu bulunuyor.

Senetin geçerliliği ne durumdadır? İlk şirketin vekiline yazılan senedin üzerinde yapılan (imzam taklit edilerek ve haberim olmadan yapılan) değişikliklerden sonra hala geçerliliği var mıdır?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.