arkadaşlar ben İzmir'de turizm meslek lisesinde okuyon bie öğrenciyim 10.sınıf bitiminde 02 mayıs-24 eylül arası zorunlu yaz stajı yapmaktayız . 02 mayısta fethiye ölüdeniz e gittim ve ertesi gün çalışmaya başladım.aradan 3 ay geçti 19 temmuzda ayak tarak kemiğimde durduk yere çalışırken bir ağrı hissetmeye başladım . çok aldırış etmedim ilk başlarda ama ertesi gün feci bir şekilde ağrılar arttı ayağımı kullanamaz hale geldim topuğumla zar zor yürüyorum baş garsona söyledim ayağımın üstüne basamıyorum diye oda barın içine verdi çok fazla yürümem gerekmediği için. o günün akşamı otelin anlaimalı olduğu revire gittim röntgen çekilmesi gerek biz bişey yapamayız dedi ve kremle ağrı kesici verdi ama almadım (daha doğrusu alamadım özel bilmem ne olduğu için reçete yazmadı eczaneye gittim 58 tl dedi ) arkadaşta kas gevietici vardı onu kullandım aradan 3 4 gün geçti baş garson yukardan çok acil tabak getir dedi çıktım yukarı (açıkbüfe)tabakları aldım yaklaşık 50 belki daha fazla servis tabağı 2 3 adım attım kulağımda çın diye bir ses duydum ayağım feci şekilde oldu tabakları arkadaşa verdim
ağladım ağlıcam duramıyorum bai garsona soyledim banane almasaydın okadar fazla tabak kim dedi sana hepsini bir kerede al diye 2 kere gidip gelseydin kordinatör hocamız gelmişti gördü ayağımı öyle akşamına fethiye devlet hastanesine gittim
girişte kayıt yaptırırken noldu diye sordu bilmiyorum dedim aklımda tsk ihtimal var oda gece yatarken ranzaya vurmuş olabilirim adam da ayağımı vurmuş olarak yazdı doktor a girdim daha bakmadan röntgen çekelim dedi gittim röngene bişey çıkmadı sonra baktı ayağıma kemikte birşey yok ama şişlik normal değil sen yarın bi nöroloji ye gel dedi ve ağrı kesici yazdı gönderdi .ertesi gün hocamız aradı( hastaneye gidiceğimi söylemiştim) rapor aldınmı diye sordu vermediğini ve izmire gitmek istediğimi söyledim( çünkü doktorun nörolojiye gel demesi çok anlamsız gelmişti) hoca sakın şeflerine söyleme stajın yanar falan filan şeyler söyledi ilk başta kendi şefime söyledim ayağıma baktı bu et ezilmesi bişet olmaz gönderemem dedi ayağının üstüne basmadığın için oluyor korkma bas ayağının üstüne dedi bende f&b şefine söyledim (şeflerin bir üstü ) baktı ayağıma bu iişlik 1 2 günde geçicek birşey değil şefine haberim olduğunu söyle göndersin dedi . şefe söyledim gidersen gelme kardeşim senin amacın izmire gitmek zaten dedi .ben aldırış etmedim o gece mesaj attı gidebilirsin diye 1 ağustos gecesi yola çıktım sabahına doktora gittim kırık olabilir mrı çekelim dedi mrı çekti ayak tarak kemiğim de 3 kırık varmış alcıya aldı 2 ay iş göremez (heyet )raporu verdi önce hocamı aradım .sınıfta kaldığımı söyledi müdür yardımcısını ara bi dedi aradım senin için iyi olmuş istemiyordun zaten orayı dedi stajın yandı okul bitince tekrar yapcaksın dedi. şefi aradım tamam kardeşim biliyordum zaten gelmiceğini dedi
işten çıkışımı verdiler . müdürle konuşmak istedim 2 3 kere gittim işleri vardı okulda olmadığı için telefonla konuştuk stajının yanmasına gerek yok alçısı çıktığı zaman 2 ay olan raporu 1 ay a düşürün gelsin 1 eylülde burda çalışsın yoksa stajı yanar
dediler milli eğitimi aradık böyle birşey yapamazlar dilekçe yazın dediler herkes sürekli birşeyler diyor ama net birşey yok ayağım 3 farklı yerden kırılmış 10-11 gün öyle çalışmışım mağdur bir şekildeyim heyet raporum olduğu halde çıkışımı verdiler ne para alabiliyorum ne bişey ve tekrar okulın otelinde çalış diyorlar ve ücretsiz bir şekilde bu konuar hakkında aydınlatabilirseniz sevinirim biraz uzun oldu kusura bakmayınız