+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.

Konu: Hukuk Bürosu Dolandırıcılığı

Hukuk Bürosu Dolandırıcılığı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Hukuk Bürosu Dolandırıcılığı

Merhaba

Bugün artık son noktaya gelen durumum için bir çözüm arıyorum, olayı siz hukukçulara danışmak istiyorum.

İstanbul Anadolu 2. İcra Dairesinde 2014/13182 no lu bir kredi kartı borcum için açılmış bir dosya bulunmaktadır, 3000 lira olan borç 4333.00 Lira olarak Haciz açılmıştır.
    2015 yılında Askerlik ile aldığım tazminattan bu dosyaya 1500 lira ödeme yapılmıştır. Fakat askerlik sonrasında hemen iş bulamadığım için ödemeye devam edemedim.
    Bu dosya daha sonra Varlık Yönetim şirketi tarafından satın alınmış ve ödediğim miktar hiç baz alınmadan 4333 lira üzerinden tekrar icra açılmıştır 2018/7439 dosyası ile Bakırköy 15. İcra dan.
    Bu sefer işe girdiğimde iş yerime haciz olarak tamamı ödenmiştir.
    Dosya ödemesi bitip başka borcuma geçmiştir haciz kesintisi, daha sonra Varlık şirketi beni telefon ile arayarak borcun aslında bitmediğini 906 liralık bir faiz birikmesi olduğunu bildirmiştir.
    Bu kadar ödeme yapamayacağımı gerekirse tekrar haciz gönderebileceklerini ayrıca 4333 lira ödediğimi bunun haricinde bu haciz borcu için daha önce 1500 lira ödediğim halde size tekrar 4333 lira ödediğimi belirttim.
    Yapılan görüşmeler sonrasında yardımcı olmak istediklerini ve 400 lira ödeme sözü ile tüm icrayı kapatacaklarını ve dosya kapatma masraflarını üstleneceklerini ilettiler. Telefon kayıtlarını tuttuklarını ilettiler. Dosya olarak kendi açtıklarını kapatmışlar fakat satın aldıkları diğer dosya 2. İcra da olan açık kalmış ve bu durum sonrası aradığımda biz sadece kendi açtığımızı kapatırız diğeri size ait diye cümleler kuruyorlar. Ben bu şekilde konuşmadığımızı tüm dosya kapatma masraflarının kendilerine ait olduğunu belirtirek anlaşmıştık dediğim halde kabul etmediler, 2. İcra da olan dosyayı da kapatmanızı istiyorum dediğimde tamam bugün işlemleri başlatırız diyip telefonu kapattılar,
    Bugun ise tekrar 906 liralık icra dosyası işyerime gönderilmiş,
    3000 lira olan borç için 1500 + 4333 + 400 = 6233 lira ödeme yaptım.

Bu 906 liralık borca itiraz etmek istiyorum, ne yapabilirim.

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuk Bürosu Dolandırıcılığı konulu yargıtay kararı ara
    Hukuk Bürosu Dolandırıcılığı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hukuk Bürosu Dolandırıcılığı

Kaba bir hesapla, yıllık %18 faiz işlediğinde, 3000tl için ilk yıl 3000 x 0.18 = 540 tl fai işlemiş demektir. ( diğer kkdf , tahsil harcı vs masraflar hari.) . Yani ödediğiniz 1500 tl nin en az 540 tl kısmı ilk yıl işlemiş olan faize gitmiş oldu.
    Açılan her icra takip dosyası bir avukatla takip edildiğine göre ( banka olduğu için söylüyorum) , bir avukatlık vekalet ücreti var, 2014 yılı için avukatlık vekalet ücreti 500 tl imiş. ödediğiniz 1500 den kalan 1000 tl nin 500 ü de oraya gitti. kaldı en iyi ihtimalle 500 tl . ( icra takip masrafları kkdf vs hariç hala)
    3000-500 = 2500 tl kalan borç 2014 sonunda.
    2015...450tl faiz ( masraflar ve diğer vergiler hariç)
    2016...450tl faiz ( masraflar ve diğer vergiler hariç)
    2017...450tl faiz ( masraflar ve diğer vergiler hariç)
    2018...450tl faiz ( masraflar ve diğer vergiler hariç)
    2018 sonunda borcunuz (4x450 faiz )+2500tl ana para borcu oldu. Yani 4300tl.
    Görünen buraya kadar bir dolandırıcılık denebilecek durum yok.

Sanırım, kredi kartını kullanarak borçlandığınızda faiz ödemeyi kabul etmenize rağmen, borcunuz icra takibine girdiğinde ona faiz işlemeyeceğini ve takip işlemini yapan icra dairesinin de yaptığı iş karşılığında bir bedel tahsil etmeyeceğini düşünüyorsunuz.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kaba bir hesapla, yıllık %18 faiz işlediğinde, 3000tl için ilk yıl 3000 x 0.18 = 540 tl fai işlemiş demektir. ( diğer kkdf , tahsil harcı vs masraflar hari.) . Yani ödediğiniz 1500 tl nin en az 540 tl kısmı ilk yıl işlemiş olan faize gitmiş oldu.
    Açılan her icra takip dosyası bir avukatla takip edildiğine göre ( banka olduğu için söylüyorum) , bir avukatlık vekalet ücreti var, 2014 yılı için avukatlık vekalet ücreti 500 tl imiş. ödediğiniz 1500 den kalan 1000 tl nin 500 ü de oraya gitti. kaldı en iyi ihtimalle 500 tl . ( icra takip masrafları kkdf vs hariç hala)
    3000-500 = 2500 tl kalan borç 2014 sonunda.
    2015...450tl faiz ( masraflar ve diğer vergiler hariç)
    2016...450tl faiz ( masraflar ve diğer vergiler hariç)
    2017...450tl faiz ( masraflar ve diğer vergiler hariç)
    2018...450tl faiz ( masraflar ve diğer vergiler hariç)
    2018 sonunda borcunuz (4x450 faiz )+2500tl ana para borcu oldu. Yani 4300tl.
    Görünen buraya kadar bir dolandırıcılık denebilecek durum yok.

Sanırım, kredi kartını kullanarak borçlandığınızda faiz ödemeyi kabul etmenize rağmen, borcunuz icra takibine girdiğinde ona faiz işlemeyeceğini ve takip işlemini yapan icra dairesinin de yaptığı iş karşılığında bir bedel tahsil etmeyeceğini düşünüyorsunuz.
    Merhaba,

Başta yazdıklarım olayın özeti alt kısım da yazdığım tüm dosya kapatma masrafları kendilerine ait dedikleri halde açık kalan dosyayı kapatmak için tekrar masraf çıkarıp göndermeleri.

Burada telefon görüşme kayıtları da var firmada,
    Takıldığım nokta da burası zaten. Faizler ödediğim 1500 lira vs değil.
    Bir anlaşma yapılıyor ona göre ana para ve faiz haricinde para isteniyor. Onu da yatırıyorum. Ama verilen söz tutulmuyor ve masraflar bana yansıtılıyor.
    Bu dolandırıcılık olmuyor mu ?

Halkı bu şekilde mi görüyoruz artık, aptaldır parayı alana kadar her sözü verelim sonra zaten alırız mantığımı var ?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konu borcunuz icra dairesi tarafından takip edilmeye başladıktan sonra, artık ödeme için tek muhatabınız icra dairesi olmalı, ödemeyi icra dairesi hesabına dosya no belirterek yapmalısınız , olması gereken bu aslında.
    Olması gerekeni yapmayarak bu şekilde yapılmasına imkan tanıyan siz olmuşsunuz.
    Verilen söz; elbette söz tutulmalı, ama bana böyle demişti sözünüzü ıspat edebilecek durumda değilsiniz anladığım kadarıyla.
    Açık olan 906 tl lik yeni dosya borcuna süresi içinde itiraz etmedi iseniz zaten yapacak bir şeyiniz yok şu an ödemekten başka.
    İsterseniz itiraz da edebilirsiniz, ancak telefonda verilen söz vs hepsini geçip, yapmış olduğunuz ödemeler toplamı ve ilk açıldığı tarihten son ödemeyi yaptığınız tarihe kadar olan borç miktarı karşılaştırıldığında , eksik ödeme yapmış olduğunuz ortaya çıkacaktır zaten.

Bence hala adına dolandırıcılık denilebilecek bir durum sözkonusu değil.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Konu borcunuz icra dairesi tarafından takip edilmeye başladıktan sonra, artık ödeme için tek muhatabınız icra dairesi olmalı, ödemeyi icra dairesi hesabına dosya no belirterek yapmalısınız , olması gereken bu aslında.
    Olması gerekeni yapmayarak bu şekilde yapılmasına imkan tanıyan siz olmuşsunuz.
    Verilen söz; elbette söz tutulmalı, ama bana böyle demişti sözünüzü ıspat edebilecek durumda değilsiniz anladığım kadarıyla.
    Açık olan 906 tl lik yeni dosya borcuna süresi içinde itiraz etmedi iseniz zaten yapacak bir şeyiniz yok şu an ödemekten başka.
    İsterseniz itiraz da edebilirsiniz, ancak telefonda verilen söz vs hepsini geçip, yapmış olduğunuz ödemeler toplamı ve ilk açıldığı tarihten son ödemeyi yaptığınız tarihe kadar olan borç miktarı karşılaştırıldığında , eksik ödeme yapmış olduğunuz ortaya çıkacaktır zaten.

Bence hala adına dolandırıcılık denilebilecek bir durum sözkonusu değil.
    Durum böyle değil,

Varlık şirketinin her aramasında görüşmelerimiz kayıt altında diyor,

Bu konuşmada 400 lira karşılığında tüm masrafların kendilerine ait olduklarını belirttiler,

Ekstra 906 liralık haciz dün geldi ve yarın gidip itiraz edeceğim.

Kendi kayıt altına aldıkları görüşmeler kanıt sayılmıyor mu ?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    218
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı serdarkiziltug rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Durum böyle değil,

Varlık şirketinin her aramasında görüşmelerimiz kayıt altında diyor,

Bu konuşmada 400 lira karşılığında tüm masrafların kendilerine ait olduklarını belirttiler,

Ekstra 906 liralık haciz dün geldi ve yarın gidip itiraz edeceğim.

Kendi kayıt altına aldıkları görüşmeler kanıt sayılmıyor mu ?
    "Ses kaydı yok" derler olur biter. Hiç kimse kendi aleyhine kanıt sunmaz. Kaldı ki; ödeme yapıldığı iddiası size ait. İddia sahibi siz olduğunuza göre, ispat etmek durumunda olan da sizsiniz.

Durumunuz üzücü. Bu tür durumları yaşamazdan evvel bir hukukçuya danışılmalıydı. En azından bundan sonrası için aynı muameleye maruz kalmamak için bir hukukçudan yardım almanızı öneririm.
    Konu idare_hukukçusu tarafından (21-08-2019 Saat 20:26:15 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı idare_hukukçusu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    "Ses kaydı yok" derler olur biter. Hiç kimse kendi aleyhine kanıt sunmaz. Kaldı ki; ödeme yapıldığı iddiası size ait. İddia sahibi siz olduğunuza göre, ispat etmek durumunda olan da sizsiniz.

Durumunuz üzücü. Bu tür durumları yaşamazdan evvel bir hukukçuya danışılmalıydı. En azından bundan sonrası için aynı muameleye maruz kalmamak için bir hukukçudan yardım almanızı öneririm.
    Ben burayı bir danışma noktası olarak görmüştüm ama sanırım avukatların kendi aralarındaki danışma noktasıymış.

Ses kaydı yok - derler olur biter diye bir cümle kullanan biri olarak Ülkemiz ve halkımız adına umarım bir avukat filan değilsinizdir.

Siz Turkcell i yada herhangi bir çağrı merkezini aradığınızda/arandığınızda, ses kaydına alındığını belirterek başlarlar cümlelerine. Benim burda birşey kanıtlamama gerek yok, Hakim karşısında firmayı aratsam ilk olarak açacak personelin söyleyeceği cümle olacak. Yani kayıtları silerlerse delil silme yok etme suçuna girer diye itiraz ederim.

Ödeme yaptığını iddaa eden benim hepsi de kayıt altında, icra yolu ile kesilenler iş yerimde kaydı var, ekstra ödeme int bankacılığı ile yaptım orda kaydı var, hepsinin dekontları elimde.

Bir eklemede sona yapmışsınız, bir hukukçudan yardım almamı önermişsiniz, itiraz süreci için burada bunu yaptım ama aldığım cevaplar durumu gösterdi bana yeterince,

Ha profosyonel danışmanlık al avukata git diyorsanız da onun ücreti de itiraz ettiğim ücret kadar yukarıdaki hesaba göre ,

Ama neyse burası kendi aranızda bir dayanışma noktası olarak kalsın, cevap vermenize gerek yok.

Nerede
    istanbul, bakırköy, Türkiye.
    İletiler
    1.420
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hukuki yanıtları da beğenmeyeceksen ne diyelim be güzel kardeşim. Ben öderim ver iban

Nerede
    istanbul
    İletiler
    218
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı illegal rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hukuki yanıtları da beğenmeyeceksen ne diyelim be güzel kardeşim. Ben öderim ver iban
    ) Sevgiler saygılar üstad.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı serdarkiziltug rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben burayı bir danışma noktası olarak görmüştüm ama sanırım avukatların kendi aralarındaki danışma noktasıymış.

Ses kaydı yok - derler olur biter diye bir cümle kullanan biri olarak Ülkemiz ve halkımız adına umarım bir avukat filan değilsinizdir.

Siz Turkcell i yada herhangi bir çağrı merkezini aradığınızda/arandığınızda, ses kaydına alındığını belirterek başlarlar cümlelerine. Benim burda birşey kanıtlamama gerek yok, Hakim karşısında firmayı aratsam ilk olarak açacak personelin söyleyeceği cümle olacak. Yani kayıtları silerlerse delil silme yok etme suçuna girer diye itiraz ederim.

Ödeme yaptığını iddaa eden benim hepsi de kayıt altında, icra yolu ile kesilenler iş yerimde kaydı var, ekstra ödeme int bankacılığı ile yaptım orda kaydı var, hepsinin dekontları elimde.

Bir eklemede sona yapmışsınız, bir hukukçudan yardım almamı önermişsiniz, itiraz süreci için burada bunu yaptım ama aldığım cevaplar durumu gösterdi bana yeterince,

Ha profosyonel danışmanlık al avukata git diyorsanız da onun ücreti de itiraz ettiğim ücret kadar yukarıdaki hesaba göre ,

Ama neyse burası kendi aranızda bir dayanışma noktası olarak kalsın, cevap vermenize gerek yok.
    Burası hukuki danışma sitesi falan değil, burası forum.İnsanlar burada çoğunlukla hukuki sorunlarını paylaşırlar, dilerse bir avukat, dilerse her hangi biri yorumunu yazar.İsterse 'sende haketmişsın ama' yazar, isterse 'senin iş yaş bizim dayıoğluna da aynısı olduydu' yazar istemezse hiç yazmaz.Yani salt hukuki bigi bir hukukçudan gelecek diye bir şart yoktur.Kimse kimseye yaz yazma da diyemez.Cevap zaten sizin şahsınıza verilmiyor, benzer durumdaki herkes ulaşsın oradan faydalansın diye soruya yani genele veriliyor ve artık foruma ait oluyor.Siz kendinize özel cevap istiyorsanız avukatla görüşeceksiniz.

Cevap beğenilmeyince burada kendi sorunu hariç hiç bir şey yazmayan birinin çıkıp paylaşım yapanlara ve foruma sallaması hiç hoş bir şey değil.Sizin konunuza gelirsek, bizim dayıoğluna aynısı olduydu diyim üstü kapalı şekilde anlayan anlasın.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: