Merhaba, bir konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Benim babam yaklaşık 1 ay önce vefat etti. Annem ve 4 kardeşim var. Annem babamın sağlığındayken köydeki yerlerin çoğunu kadastro geçerken kendi üstüne yazdırdı. Diğer yerler babamın babası yani dedemin adına hisseli olarak kaldı. O zaman amcam dava açtı ve yeniden paylaşım yapılması hakkında ama sonra amcama para verip biraz da tehdit edip davasını geri çektirdiler. O zamanki avukat usulsüz paylaşım yapıldığı için amcama kesin kazanırsın demişti. Ki zaten annemler kaybedeceğini anladığı için para verip davayı geri çektirdiler. Diğer kızkardeşler ise davacı olmadı.Şimdi sorum şu olacak;

Babam öldüğü için ve yerlerde benim de varis olarak hakkım olduğu için amcam gibi aynı şekilde yerlerin paylaşımına itiraz etme hakkım varmıdır? Yani aynı şekilde dava açabiliryormuyum?

Dava açarsam yerler yeniden pay edilir mi? ve bir de bu zamana kadar annem kendi üstüne yazdırdığı yerin yarısını sattı. Satılan yerler ve alınan paraların durumu ne olur?

Diğer yandan yerlerin bir kısmını ev yeri olarak teyzeme sattı. Evin durumu ne olur?

Bana bu konularda yardıcmı olabilecek biri olursa sevinirim. Para pul peşinde değilim. Sadece adalet peşindeyim. Annnemin haksız yere elde ettiği yerlerin yeniden pay edilmesini istiyorum.
Teşekkürler...