Merhaba sayın Hukuki.net üyeleri. Sizlerden cevap bekliyorum.

Acil paraya sıkıştığımdan dolayı internet üzerinden anlaşarak telefonumun elden satışına karar vermiştim. Alıcının(erkek) bana dediği benzin istasyonunda beklemeye başladım. Sonra bana arayıp gelemeyeceğini, acilen hastaneye gideceğini söyledi ve sonrası, olanlar oldu. Bana eft/havale yapacağını, ekran görüntülerini atacağını söyledi. Bende tamam dedim ve ekran görüntülerini atmasını bekledim. Yaklaşık iki dakika sonra gelen ''ekran görüntülerini '' gördüm ve alıcıyı geri arayarak tamam dedim. Sonra bana istasyondakiler beni tanıyor cihazı oraya bırak, onlardan cihazı alırım dedi. (Ben burada resmen kör olmuşum). Tamam dedim ve istasyona cihazı bırakıp yola koyuldum. Yaklaşık on dakika sonra eft/havale tarihini kontrol ettiğimde paranın hesabıma geçiş tarihinin iki gün sonrasına ait olduğunu gördüm. (Ve iş işten geçmişti). Sonra geri aradım lakin tabiki geri açan yoktu.(Bu arada telefonuma gelen kim aramış servisinden alıcının numarasının arapça bir isim olduğu yazıyordu). Zannımca eft/havaleyi sonradan iptal edecekti ve etti de. Aradan bir saat geçmişti. Sonra suçun işlendiği mevkinin bağlı olduğu emniyet müdürlüğüne başvurdum. Gerekli bütün bilgileri ifademde düzgün ve liyakata uygun bir şekilde verdim. Hemen istasyona gidildi ve güvenlik kamerası kayıtları alındı. Suçu işleyen alıcının cihazı aldığı ana ait görüntülerden kimliği belli olacak kadar yüzü gözüküyordu. Sonra aracının plakası vs. her şeyi o akşam belli oldu. Ama kullandığı arabanın plakası bir kadına ait olduğu ortaya çıktı. Şansıma mı desem aynı şekilde, aynı alıcı vasıtasıyla dolandırılan başka birisi de aynı şekilde emniyete gelip ifade vermiş.
Şimdi sorum şu:
Cihazımın imei' sini şikayetimde de belirttim. Bundan sonra ki süreç nasıl olur? Imei takibi olur mu? (İçinde satacağım için herhangi bir operatöre ait hat vs. yoktu). Tüm bunlar ne kadar zaman alır?.. Şimdiden vereceğiniz her türlü cevaba ve bilgiye teşekkürlerimi sunarım.