+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Hesabım Boşaltıldı Banka Sorumluluk Kabul Etmedi İcraya Verdi Ödemiyorum Bulabiliyorsanız Alın Dedim

Öncelikle merhaba
    benim sıkıntım 14-15 ay önce hesabıma giriş yapılarak banka hesabımdaki para ve kredi kartım ile turk telekoma ait bazı hatlara ödeme yapılması ön ödemeli hatlara tl yüklenmesi
    kısaca olayı uzatmadan anlatayım hesabıma giriş yapılıyor nakit ve kartta olan para telefon numaraları borç ödeme ve tl yükleme yolu ile çalınıyor akşam saatinde hesabımda yaklaşık 3.000 tl kadar işlem 5 dakika içerisinde yapılarak hesabım boşaltılıyor bu işlemler sırasında kredi kartımda son 100 tl kalana kadar banka hiçbir müdahale de bulunmuyor kartta son 100 tl kalınca banka süpheli işlem olarak görüyor ve hesapları blokeliyor bu sırada ve sonrasında banka tarafından ne yapılan işlemler ile alakalı bir mesaj yada bir arama uyarı bilgilendirme almıyorum taaki sabah kredi kartımı kullanmak istediğimde kullanamamam ve cep bank hesabıma giriş yapamamam sonucunda bankayı aramamda durumu ben öğreniyorum sonuç olarak ilgili bankaya ödeme itirazları adliyede suç duyurusu polise ifade veriyorum bankaya yaptığım ödeme itirazında banka hiçbir şekilde sorumluluk almadığını sorumluluğun tamamen bende olduğunu kredi kartı borcunu ödemem gerektiği ve hesabımdaki nakit paranın iade edilmeyeceği söylendi olayı öğrendikten sonra adana adliyesinde suç duyurusunda blundum aradan 14 ay geçmesine ramen ne kişilerin tespiti yapılabildi nede bir dava açılabildi o tamamen sürümcemede ne olduğunu istanbulda olduğum için gidemediğimden telefonla öğrenemiyorum bilgi vermiyorlar.
    cimere 5 adet kayıt oluşturup dilekçe yazmama rağmen sonuç alamadım
    banka beni icra takibine alıp yasal süreç başlattı itiraz süresini kaçırdım elime evrak gelmedi
    itiraz süresini kaçırdığım için menfi tespit davası açmak istiyorum bu konuda zerre bilgim olmadığı için internette yazanlarla da hareket edemediğim için birşey yapamıyorum
    gittiğim avukatlar miktar küçük olduğu için yüzüme bile bakmıyorlar kısa laflarla geçiştiriyorlar yada sana çok maliyeti olur bu davanın diyerek başlarından savıyorlar
    şimdi ben bu bankaya bu parayı ödersem ciddi anlamda kendimi ezeceğim
    ödemezsem çevreme bakıyorum devlet dahil kimse yok
    ödersem banka benim gibi başka insanlardan da bu şekilde tahsilata devam edecek
    ödemezsem icra takibiyle ne yapacağım.
    ödersem hesabımdan giden para da gitmiş olacak
    ödemezsem bu gün hukuk bürosundan mesaj gelmiş işlem süresi dolmuş mal beyanında bulunmazsan 3 ay hapis falan birşeyler yazmış
    sonuç ben bunu kesinlikle ödemek istemiyorum manfi tespit davasını nereye nasıl hangi dilekçe örneği ile açacağım nasıl br yol izleyeceğim birileri anlatırsa memnun olurum.
    bu arada savcılığın arayıpta 14 aydır bulamadığı adamların ben t.c kimlik numaralarına kadar turk telekom bayisinden bir saatte öğrendim
    cebimde bu adamların isimleri t.c. kimlik numaraları ile gittim sen bu bilgileri nereden buldun diye sıkıntı çıkar diye söylemedim
    birileri bana yardım etsin lütfen

Hukuki NET Güncel Haber

Hesabım Boşaltıldı Banka Sorumluluk Kabul Etmedi İcraya Verdi Ödemiyorum  Bulabiliyorsanız Alın Dedim konulu yargıtay kararı ara
    Hesabım Boşaltıldı Banka Sorumluluk Kabul Etmedi İcraya Verdi Ödemiyorum  Bulabiliyorsanız Alın Dedim konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hesabım Boşaltıldı Banka Sorumluluk Kabul Etmedi İcraya Verdi Ödemiyorum Bulabiliyorsanız Alın Dedim

Alıntı tyln rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle merhaba
    benim sıkıntım 14-15 ay önce hesabıma giriş yapılarak banka hesabımdaki para ve kredi kartım ile turk telekoma ait bazı hatlara ödeme yapılması ön ödemeli hatlara tl yüklenmesi
    kısaca olayı uzatmadan anlatayım hesabıma giriş yapılıyor nakit ve kartta olan para telefon numaraları borç ödeme ve tl yükleme yolu ile çalınıyor akşam saatinde hesabımda yaklaşık 3.000 tl kadar işlem 5 dakika içerisinde yapılarak hesabım boşaltılıyor bu işlemler sırasında kredi kartımda son 100 tl kalana kadar banka hiçbir müdahale de bulunmuyor kartta son 100 tl kalınca banka süpheli işlem olarak görüyor ve hesapları blokeliyor bu sırada ve sonrasında banka tarafından ne yapılan işlemler ile alakalı bir mesaj yada bir arama uyarı bilgilendirme almıyorum taaki sabah kredi kartımı kullanmak istediğimde kullanamamam ve cep bank hesabıma giriş yapamamam sonucunda bankayı aramamda durumu ben öğreniyorum sonuç olarak ilgili bankaya ödeme itirazları adliyede suç duyurusu polise ifade veriyorum bankaya yaptığım ödeme itirazında banka hiçbir şekilde sorumluluk almadığını sorumluluğun tamamen bende olduğunu kredi kartı borcunu ödemem gerektiği ve hesabımdaki nakit paranın iade edilmeyeceği söylendi olayı öğrendikten sonra adana adliyesinde suç duyurusunda blundum aradan 14 ay geçmesine ramen ne kişilerin tespiti yapılabildi nede bir dava açılabildi o tamamen sürümcemede ne olduğunu istanbulda olduğum için gidemediğimden telefonla öğrenemiyorum bilgi vermiyorlar.
    cimere 5 adet kayıt oluşturup dilekçe yazmama rağmen sonuç alamadım
    banka beni icra takibine alıp yasal süreç başlattı itiraz süresini kaçırdım elime evrak gelmedi
    itiraz süresini kaçırdığım için menfi tespit davası açmak istiyorum bu konuda zerre bilgim olmadığı için internette yazanlarla da hareket edemediğim için birşey yapamıyorum
    gittiğim avukatlar miktar küçük olduğu için yüzüme bile bakmıyorlar kısa laflarla geçiştiriyorlar yada sana çok maliyeti olur bu davanın diyerek başlarından savıyorlar
    şimdi ben bu bankaya bu parayı ödersem ciddi anlamda kendimi ezeceğim
    ödemezsem çevreme bakıyorum devlet dahil kimse yok
    ödersem banka benim gibi başka insanlardan da bu şekilde tahsilata devam edecek
    ödemezsem icra takibiyle ne yapacağım.
    ödersem hesabımdan giden para da gitmiş olacak
    ödemezsem bu gün hukuk bürosundan mesaj gelmiş işlem süresi dolmuş mal beyanında bulunmazsan 3 ay hapis falan birşeyler yazmış
    sonuç ben bunu kesinlikle ödemek istemiyorum manfi tespit davasını nereye nasıl hangi dilekçe örneği ile açacağım nasıl br yol izleyeceğim birileri anlatırsa memnun olurum.
    bu arada savcılığın arayıpta 14 aydır bulamadığı adamların ben t.c kimlik numaralarına kadar turk telekom bayisinden bir saatte öğrendim
    cebimde bu adamların isimleri t.c. kimlik numaraları ile gittim sen bu bilgileri nereden buldun diye sıkıntı çıkar diye söylemedim
    birileri bana yardım etsin lütfen
    Mesajınızın hiç bir yerinde, o kişilerin hesabınıza nasıl giriş yapabildiğine dair bir bilgi göremedim.
    Bankanın mobil yada internet şubesine girip tyln yazarak giremediklerine göre,
    müşteri numarası-tc kimlik no bilgisi, cep telefonuna sms ile gelen tek girişlik şifre bilgilerini temin edebilmelerine katkınız olmuş olabilir mi?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hesabım Boşaltıldı Banka Sorumluluk Kabul Etmedi İcraya Verdi Ödemiyorum Bulabiliyorsanız Alın Dedim

evet phishing yöntemi ile hesabıma giriş yapıldı burada şöyle önemli bir konu daha var banka bu işlemler sırasında bana hiçbir bilgilendirme geçmedi kredi kartımda son 100 tl kalınca şüpheli işlem olarak görüp herşeyi blokelediği zaman dahi herhangi bir bilgilendirme yapmadı ben sabah arayıp kartımı kullanamıyorum internet şubesine giremiyorum demesem yine bilgim olmayacak ve ben harcama itirazında bulunduğumda bu paraların ödendiği kuruma bilgi geçip ödemeleri iptal et müşterinin bilgisi dışında işlemler gibi bir işlem yapabilirmiydi bilmiyorum onu da yapmadılar bu adamlar ilgili telefon numaralarının icralardaki borçlarını ödemişler işin en garibi ortada bir suç duyurusu var ve 1 yıldır kişiler tespit edilip dava bile açılmadı.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bankanın sizin girişinize imkan sağladığı bir web sayfası yerine sosyal medya sayfalarındaki banka promosyon reklamlarına tıklayarak yönlendirildiğiniz sitede ,sisteme girebilmenizi sağlayan şahsi cep telefonunuza gönderilen şifreyi o sahte ekrana girerek tüm bilgileri verdiniz sanırım.
    En başta , bu taraftaki tüm güvenlik tedbirlerini sizin almış olmanız gerekir, bunun da en başında bankaya web sayfası yerine başka sitelerdeki bağlantılardan girmemek gelir ki, bunu bildiğiniz kabul edilir, bilmeniz de gerekir.
    O nedenle , hesabınızın boşaltılmasında bankanın bir kusuru bulunmuyor. Kendi dikkatsiliğiniz nedeniyle oluşan kaybınızın telafisini bankadan beklemek çok gerçekçi bir yaklaşım olmaz.

Bankaya olan borcunuzu ödememeniz durumunda doğal olarak icra takibi başlatacaklardır, o takibin sonunda da illa ki alacaktır .

Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

peki bankanın aynı telefon numarasına yapılan 10 adet 298 tl lik ödemeleri tarafıma bildirmemesi ve aynı numaraya yapılan 100 er tl lik 5 adet tl yüklemesini normal sayıp son olarak 100 tl kaldığında işlemleri süpheli görüp bloke etmesini dahası hesapta şüpheli işlem görüp tarafıma hiçbir bilgilendirme yapmaması harcama itirazına rağmen kuruma yapılan ödemeleri iptal etme yolunda hiçbirşey yapmaması sizce normal bir durummu ve 1 yıl önce suç duyurusunda bulunmama rağmen ilgili kurumların bu numaralardan kimlik tespitini yaparak herhangi bir yasal işlem başlatmaması hakkında bir yorumunuz var mı bu banka ben kartımı bankamatiğe takıp para çekmek istediğim zaman beni cep telefonumdan arayıp bu işlemi yapar siz iseniz lüften 1 e basın diye teyit alan bir banka. ne yapalım kaderimize boyun eğelim parayı ödeyelim parayı çalan hırsızlar da sefasını sürsün kimse hesap sormasın o zaman. ki bankanın sorumlulukları her ne olursa olsun bitmiyor bunu biliyorum en azından bu konu ile alakalı yargıtayın emsal kararları var ama benim sıkıntım nereden başlayacağım onu bilmiyorum ben olayın olduğu ertesi gün gidip turk telekom dan numaraları verip adamların isimlerini öğrendim tabiki yasal süreç bu şekilde işlemez biliyorum ama en azından olayın sorumluları da benim adıma olan telefon numaralarından haberim yoktu deyip sıyrılamayacaklar ben bankaya ödeme yapsam dahi benim zararımın tamamamını tazmin edecekler ama yargı bu konuda birşey yapmıyor adamları bulmuyor o zaman biz kendi adaletimizi uygulayalım ben gideyim adamı bulayım ya o veya onlar beni ya ben onu veya onları öldüreyim ben yaşarsam kardeşim böyle olay oldu devlet cezalandırmadı ben kendim cezalandırdım diyeyim o zaman ben cezadan yırtabilirmiyim bana adam haklı derlermi yanı hırsızın hiç mi suçu yok bir anlık dalgınlıkla şifremi başkasının eline geçmiş olmasında tek suçlu benmiyim

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Örnekleri elbette milyonlara varan sayıda çoğaltabiliriz ama ,

Alıntı tyln rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ...yanı hırsızın hiç mi suçu yok bir anlık dalgınlıkla şifremi başkasının eline geçmiş olmasında tek suçlu benmiyim
    Suçlu olan, hesap bilgilerinizi ele geçirmek için o düzeni kuran dolandırıcılar,
    şifrenizi ele geçirmelerinde kusurlu olan da siz.
    Kartınızı fiziksel olarak kullanarak ( atm-pos) yaptığınız her işlemde o bilgi mesajı gelir, bugüne kadar internet yada mobil şubeden yağtığınız kaç ödeme için size '' bilgi '' mesajı geldi?

Tedbir olarak ne yapılabilir?
    En başta internet şubesi işlemlerini güvenilir '' tek bir bilgisayar'' üzerinden yapmak, mümkünse o ip adresini erişim için tanımlamak.
    Doğrudan bilinen web sitesi adresini girerek işlemlere başlamak, herhangi bir link küzerinden giriş yapmamak.
    Bilgisayarın güvenlik güncellemelerini sürekli gerçekleştirmek.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php147889-Hesabim-Bosaltildi-Banka-Sorumluluk-Kabul-Etmedi-icraya-Verdi-odemiyorum-Bulabiliyorsaniz-Alin-Dedim

Forum