Merhaba biraz uzun olacak ama özür dilerim en başından .
7 ay önce resmi olarak boşandım,10 aydır da ayrı evdeyim.4 yaşında kızım var.Mahkeme kızımı hafta sonları ve hafta içi anneyle anlaştığımız tarihlerde görebileceğime karar verdi.
Ancak halen anne tarafından olur olmadık sebeplerden ,sözlü küfürlü hakaretli saldırı yaşamaktayım. en yenisini dün akşam yaşadım.kızımı hafta sonu için babannesine götürdüm şehir dışına(annenin bilgisi dahilinde) . kızımı cuma aldım ve pazar akşamı getirdim.cumadan pazar akşamına kadar anne hiçbirşekilde kızım ile diyalog kurmadı ( tel. vs )pazar döndüğümde ,kızım anneye gitmek istemedi. ağladı ve ciddi anlamda üzüldü, anne kızı telkin etmek yerine bana çocuğu sakinleştirmemi söyledi, eski kayınvalide kızım kucağımdayken telkin etmeye çalışıyorken , kızımı hızlıca alarak hadi anca gidersin şeklinde laflar etti. eski eşim, hakaretler küfürler birdaha buraya gelmeyeceksin demeler şeklinde dakikalarca hakaretler yağdırdı,ben kızım için hepsini yuttum , çünkü velayetini almayı düşünüyorum ve hiç bir şekilde kötü söz hareket yapmamaya çalışıyrum.

anne kızımızı işe giderken araçla anaokuluna bırakıyor ve aracla işe gidiyor.bu durum onu ve kızımı maddi manevi yoracak die , hafta içi kızımı alıp 4 gün 5 gün ben bakıyorum benimde canıma minnet sabah okula bırakıp bende araçla işe gidiyorum.ancak daha öncede anne, kızı annesine teslim edeceğim zamanlarda beni zor durumda bırakıp kızı almadı,bunlar whatsapta kayıtlı konuşmalar. zor geliyorsa velayeti ver bana dediğimde, "anlaşmalı olarak dilekçe hazırlayıp mahkemeye başvurabileceğimi ve velayeti alabileceğimi" söyledi. iş ciddiye binince ben biraz destek olmanı istiyorum 1-hafta sende 1 hafta bende kalsın şeklinde açıkladı ama tabiki verdiğim yasal 3700 nafaka ve kayıtsız 1000 tl ile toplamda 4700 olan nafakanın kesilmesini istemiyor. böyle bir şeyi kabul etmem mümkün değil.

şimdi de hafta sonları görmem gereken kızımı, şu tarihlerde şehir dışında olacağım diye, verdiği tarihler toplamda 3 hafta sonu kızımı görmemi engeleyen tarihler. ben toplamda, 10 ayda sadece 2 hafta sonu benim yıllık izin sebebim ile kızımı göremedim.ve bu tarihleride eski eşime bildirdim ve göremeyeceğim için hafta içi 4 gün kızımı aldım ve bende kaldı . Bu tamamen annenin kızı hafta içi benim almam için yaptığı bir tuzak.benim yasal olarak haklarım ve yapmam gerekenler nelerdir yardımcı olursanız çok memnun olurum gerçekten.

Ve bu süreçte atacağım yasal adımlar (ihtar) ve whatsap kayıtları , kızımın velayetini almam yolunda etkili olur mu?
yada ileride yapacağım bir evlilik, kızımın velayetini almamda olumlu yada olumsuz etkili olurmu...?