Herkese İyi Günler Saygılar Selamlar,

2009 yılına kadar ortağı bulunduğumuz Anonim şirkete ait sgk prim borcu mevcuttur(borçlar 2007 ve 2008 yıllarından gelmektedir)
şirket hisselerini 2009 yılı sonunda devretmiş bulunmaktayız.

avukatımla yapmıs olduğum görüsmede %5 sirket ortağı olmam ve yönetim kurulunda olmama rağmen gelebilecek bir ödeme emrinde.Temsil ve ilzam a yetkili olmam, hiçbir yerde imzam olmamasından dolayı 2009 yılına kadar olan borçlardan mesul olmadığımı ve dava açılarak davayı kazanabileceğimizi %100 oranda ,
bana soylemisti.

Lakin bugun okuduğum 2015/11192 no'lu karara göre
,Yönetim kurulu üyeleri ve kanuni temsilciler topyekun itiraz hakkı olmadan borçtan mesul olduğu yönünde,

ben mesulum bunu anlamıs bulunuyorum.Yinede doğru anlamısmıyım teyid edebilirmisiniz.

Lakin sormak istediğim aynı sirkette Annemde bulunmaktaydı.Kendisi yönetim kurulunda değil ve yuzde 1 hissesi mevcut .Herhangi bir imza yetkisi vs veyahut atmış olduğu bir imzada mevcut değil ilaveten şirketten almış oldugu bir maaş veyahut kar payı vs mevcut değil..Bu durumda kendisine bir ödeme emri gelebilir mi?
veyahut gelir ise dava sürecinde mahkemenin kararı yeni düzenlemelere göre ne olur?

Saygılar Selamlar

Seçkin Tabanlı