Sayın İlgili,
oturduğum daire Teyzeme ait, bana da intifa hakkı ait. Dairemizde sadece ben ve eşim ikamet etmekteyiz. Sade bir hayat sürmekteyiz ve evimize prensip olarak misafir kabul etmiyoruz ve insanlar ile kaynaşmak için pastanede görüşmekteyiz yani evimizde arada sırada aile fertlerimiz dışında dışarıdan arkadaş baabında misafir bulunmuyor. Ev hayvanı beslemiyoruz ve çocuğumuz da yok. 2018 senesinde beni rahatsız eden bir olay uzun bir süre vukuu buldu ve şu anda bunun siniri stresi ve huzursuzluğu devam etmekte. İyice sinirlerim gevşedi. Ben Almanya'da ailem olduğu için üç veya dört ayda bir en fazla üç hafta ila dört haftalığına sürekli olarak Almanya'ya ziyaret ediyorum. Benim ziyaretim sırasında eşim evimizde bulunmuyor o da İstanbul Beşiktaş işçesinde madem karım evde değil ben de ailem ile vakit geçirmek isterim dediği için anne ve babası ile onların evinde kalıyor ben Almanyada iken. Bu sırada dairemiz boş kalıyor. Bi keresinde böyle bir durum olduğunda alt kat komşumuz bizi site yönetimine şikayet etmiş. Evimiz boş iken ben Almanyada ve eşim de Beşiktaş da iken bizden köpek havlama sesi, çocuk gürültüsü ve de sesli müzik şarkı sesi geldiğini iddaa etmiş. Ben Almanya dan döndüğümde neredeyse kabus gibi her gün bir kaç hafta boyunca site yönetimi alt kat komşunun şikayetleri ile ilgili sesli diyafondan güvenlik tarafından aranmamı sağlayıp alt kalt komşunun şikayetlerini dile getirdi. Ben ısrarla yurtdışı giriş çıkış kayıtlarım olduğunu ve de bu ithamların doğru olmadığını evimizin o şikayet döneminde boş olduğunu söylesemde site yönetiminin kaba tacizlerine maruz kaldım. O günden bugüne sinirlerim bozuk. Her diyafon çaldığında sinirlerim gerilmekte. Sonra da öğrendim ki bizi şikayet eden komşunun tam altındaki komşusu köpek beslemekte, çocukları var ve de müzik sesi ondan gelmekte.

Ben o dönem site yönetimi benden bu durumu çözdüğünü düşündüğüm ve benden özür dilediği için konuyu kapattım ancak huzursuzluğum devam etmekte.

Site yönetiminden elimde şikayetlerle ilgili bana sadece yazılı şikayette bulunmasını talep etmeme rağmen beni uzunca bir süre yine sözlü rahatsız etmişti.

Benim edinmek istediğim bilgi şu şekildedir: Bundan böyle bu şekilde rahatsız edilmemek için site yönetiminin herhangi bir komşunun şikayeti durumunda bana yazılı bildirimde bulunmasını ne şekilde talep edebilirim.
Ben elimden geleni yaptım. Davalık durum var mı hukuk bilgim olmadığı için bilemedim. Ama gelecekte bu tür bir rahatsızlığı engellemek için ne tür bir önlem alabilirim. Çocuk köpek ve müzik benim dairemden gelmemekte. Komşunun direk alt katından gelmekte.

Ne tür bir avukata gitmeliyim uzmanlık alanı ne olmalıdır? Ayrıca site yönetiminin alt kat komşumun avukatına benim kişisel bilgilerimi verdiğinden şüphe duymaktayım. Çünkü alt kat komşunun avukatı beni telefonla arayıp sesimi kayıt altına almak istediğini söylemişti ben de telefonu suratına kapatmıştım. Ancak site yönetimi bu durumu inkar etmişti.

Bu tür işlere bakan avukatlar ne tür uzmanlık sahibi olmalı? İyi bir avukat tutmak isterim şayet tekrar tacizlerine devam ederlerse.

Teşekkür ederim şimdiden yanıtlarınız için.