Öncelikle merhabalar, ilk konum ve doğru yere açtığıma emin değilim, direkt konuya geçiyorum. Bulunduğum ilçe belediyesi, ilçeye değil semtlere hizmet ediyor ve bunu yaparken semt sınırına göre yapıyor. Önceden bizim semtimizde bulunan mahalleler başka semte verildi ve bizim semte çok alakasız mahalleler verildi. Bu belediyede her konuda ayrımcılığa sebep oluyor. Örnek veriyorum caddenin bir kısmı ...60 posta kodlu semt çöp konteynerleri eski metal çöpler var. Karşısı ise ...50 posta kodlu başka bir mahalle ve orada plastik kapaklı çöp konteyneri var. Kendi güzel olarak gördükleri semte plastik ve çimli konteynerları koyuyorlar.Onların çöpleri sessiz araçlarla,öğlen saatlerinde toplanıyor. Burada ise su akıtan, yüksek ses çıkartan araçlarla gece 01:00-03:00 arası topluyorlar. Posta kodu ...60 olan yere bir salıncak bir kaydırak temalı park, ...50 posta kodlu semte geçince gemi temalı, lüks parklara dönüşüyor. Geçenlerde büyük bir parkına gittiğimde bir de baktım ki hemen parkın aşağı doğru inen yerine 4 katlı kolej yapılmış. 7 senedir bu ilçede yaşıyorum. Ana cadde kaldırımlarına maalesef ilçe belediyemiz bakıyor ve yaklaşık 7-8 senedir parke taşı şeklinde duruyor. Parke taşları o kadar eskidi ki şikayet ettim gelip sadece çöken yeri yaptılar. Yaptıkları hali de kırık parke taşları,uyumsuz renkler. Sadece o kısmı yaptılar 1 hafta geçtikten sonra devamı çöktü. Bir de zabıtalarımız var. Aramayı kapatalım diye son anda açıyorlar. Günde kapımın önünden yaklaşık 20-25 tane seyyar megafonlu araç geçiyor. Şikayet ediyorum ettiğim gün tüm seyyarlar kayboluyor ve diğer gün hepsi geri geliyor. Bu insan ayrıştırmanın bir cezası var mı, varsa nereye şikayet edebilirim yardımlarınızı bekliyorum.