merhabalar bir A.Ş şirketten 5 yıldır et ürünleri almaktayız ve sürekli ay sonu fatura kesilmeden elden ödeme aldılar ürünün pazarlıgını ve ödemesini sürekli ortagıyla yaptık ve şirketin sahibini de tanımam ..elden ödeme alan kişi şirketin ortagı ve bize fatura kesin diye istesekte hiç bir zaman kesmediler gecen ay şirketten ayrıldı .asıl şirket sahibi ödemelere baktıgında bizim 5 yıldır ödeme yapmadıgımızı söyledi ve biz ne kadarda elden ödeme yaptık desek te kabul etmiyor,kasama bu para girmemiş vereceksiniz diyor,mahkemeye verecegini söylüyor ve parayı alan ortagı telefonlara cıkmıyor ben ve şirket sahibi arıyoruz adamı bulamıyoruz..burada biz gercekten de magdur oluyoruz.......
.
1-adımıza kesilen fatura ,senet,teslim makbuzu yok, bizde ödeme yaptıgımıza dair yazılı bir kagıt dahi almadık,şirketin muhasebesinde adımıza 4 yıldır çalışmamıza ragmen ciro hesabı bile acılmamış..
2-4 yıllık geriye dönük yada şimdi fatura kesip bizi suçlayabilir mi?
3-elinde sadece 4 yıllık ne kadar mal aldıgımıza dair kendi yaptıkları araştırma dosyaları mevcut..
4-ben vergi mükellefi bile degilim,8 yıldır maliye kaydım yoktur..
4-hangi mahkemeye ve hangi delillerle başvurabilir ve buna nasıl itiraz edebilirimm
teşekkürler.