konu biraz uzun olacak ama sabırla okuyup yardım ederseniz sevinirim.
ben devlet memuruyum ve çok sevdiğim koruyup kolladığım bir kardeşimiz benim alakasız facebook paylaşımlarımı ekran görüntüsü şeklinde siber suçlarla mücadele d.b na cimer üzerinden şikayet etmiş. beni darbeyi destekleyen ve halkı bölmeye çalışan paylaşım yapıyor diye şikayette bulunmuş. hakkımda 1.5 seneye yakın gizli soruşturma olmuş . soruşturma sonucu savcılık daveti ile terörle mücadele şubede fetöden ifadem alındı. ifadeden sonra hiç bir konuda bağlantımın olmadığı nedeni ile hakkımda kovuşturmaya yer olmadığına dair karar çıktı ve aklanmış oldum.
beni şikayet eden kişiyi dosyayı aldım ve evraklarda buldum... en yakınımdaki dost kardeş bildiğim tiplerden biri çıktı. benim fetöcü olmadığımı alevi kökenli olduğumu siyasi görüşümün bunlarla tam ters olduğunu bile bile beni 21 temmuz 2016 sabah 4:45 de iftira ile face paylaşımlarımı şikayet etmiş.
-bu şikayet neticesinde hakkımda soruşturma açıldı aklandım
-kurumum ben kamu adına kovuşturmaya yer yoktur kararından sonra beni hukuksuz olarak görevden uzaklaştırdı
-memuriyetten atılma riski ile karşı karşıya kaldım
-hakkımda emniyet tarafından cumhurbaşkanına hakaret suçlaması yapıldı ve fezleke adalet bakanlığına gitti.
ben de bu kişiyi öğrendikten sonra savcılığa iftira suçuna istinat ederek dava açmak için dilekçe verdim fakat tüm iftira davası şartları oluşmasına rağmen savcı kovuşturmaya yer olmadığına dair karar çıkardı. gerekçe olarak da ihbarın iddia dokunulmazlığı kapsamında olması ve yeterli delil olmaması gerekçe gösterildi.

ben de savcılık kararına itiraz etmek ve iftira davası açılmasını sağlamak istiyorum. sulh ceza mahkemesine itirazda bulunabileceğim belirtilmiş.
hakimin itirazımı kabul etmesi için dilekçemde neleri öne sürmeliyim?
basında yer alan haberlere göre fetö üyeleri olayla hiç alakası olmayan alevi solcu Atatürkçü gibi kimlikleri ile bilinen kimseleri şikayet ile ileri sürerek Türkiye Cumhuriyetinin itibarını sarsmak ve hukuku oyalayarak toparlanabilmek için zaman kazanmaya çalıştıklarını öğrendim. bu olay da bunlardan birisi olabilir. dilekçemde bunu belirtmeli miyim?
her türlü yardımınıza ihtiyacım var bu adamı deşifre etmek için arkadaşlar. herşey için teşekkürler