Öncelikle merhabalar.
Ben bir hata yaptım ve kendimi geliştirmek bir yandanda boş vaktimi doldurmak için bir film sitesi aldım ve bu sitede filmler paylaştım diğer sitelerin paylaş butonuna basarak.
Sonrasında ifade vermek için çağırıldım karakola ve bunun yasal olmadığını öğrendim ifademi verdim ve siteyi ilk aldığım haline getirip geri verdim.
Şuan ise bu dava arabulucuya gitmiş ve 4 film hakkında telif hakkı olduğu belirlenmiş. Karşı taraf film başına 4000 tl istiyor ve toplamda 16000 tl para ediyor. pazarlık yapılacakmı yapılırsa ne kadar yapılacak bilmiyorum şuan arabulucu karşı tarafla görüşüyor.
Benim bu kadar yüksek bir parayı ödemem mümkün değil çok çok zorlasam bankadan para çeksem bişelerimi satsam anca yarısını ödeyebilirim.
20 yaşında bir öğrenciyim yani 16.000 ödeme gibi bir imkanım yok ve babamda asgari ucretle çalışan bir insan.

Karşı taraf yüksek rakamlar vermeye devam ederse ister istemez uzlaşma olumsuz sonuçlanmak zorunda kalıcak çünkü onay versem bile öyle bir para yok elimde.

Eğer uzlaşma olumsuz sonuçlanırsa nasıl bir ceza alabilirim ben.

Veya verilen cezayı erteletme veya taksitlendirme imkanımız varmı acaba.

Ben telif hakkı olan filmlerden hiç para kazanmadım hatta filmleri kimse izlemedi amacım kendimi eğitmekti durumun buralara geleceğini bilemedim.

Böyle davalarda bilgi sahibi olan varmı.