Merhabalar;
Eşimle anlaşmalı olarak boşandık. Karar kesinleşmesini bekliyoruz. Aramızda protokol yaptık ve mutabık kaldık. Eşim üzerimde olan bütün mal varlığını biliyor. Yalnız benim sorum şu;
Üzerime kayıtlı 2 evim var. Birde şahıs firmam var onun envanterine kayıtlı 2 araç ve 1 dükkan var. Üzerime kayıtlı evlerden birini ve şahıs firması envanterine kayıtlı araçlardan birini eşime verdim. Aylıkta bir miktar nafaka bağladım. Protokolü hazırlarken dükkanı yazmayı unutmuşum ve hakim başka mal var mı diye sorduğundan o an aklıma gelmedi ve yoktur dedim. Eşime de sordu o da yoktur dedi. Ama olduğunu biliyor. Hem şahsi olarak hemde şahıs firmam üzerinden üzerimde kredilerim var. Şirkette zararda şuan. Yani hem şahsım hemde şahıs firmam beraber değerlendirilirse borçlarım firmanın zararı üzerimdeki malları sıfırlıyor.
Karar kesinleştirkten sonra eşim, dükkanı yazmadı diye dava açar mı? Şahıs firması bile olsa şirket envanterine kayıtlı bu malın paylaşımı söz konusu olur mu? Yani şirket ile şahsım ayrı ayrı değerlendirilir mi?