Merhabalar;

Geçen sene mayıs ayında Atatürk havalimanı kargo terminalinde devlet hava ve meydanlarına ait alanında. THY kargo terminali bariyerlerinin hemen çıkışında sağdaki aracı kontrolümden hemen sonra önüme çıkan yayaya şirket aracıyla şirketin işini yapıyor iken çarpmış bulundum. Bu alanda yaya yolu bulunuyor ve ikaz uyarı levhaları malesefki yok. yürümenin daha kısa sürmesi için yayalar kestirme olarak araç yollarından çapraz olarak karşıya geçiyorlar. Aynı anda 10 yayanında geçtiği oluyor. Yoğun araç ,yaya trafiği yüzünden ve sağlı sollu araç giriş çıkışları sebebi ile araç aralarına giren yayaların aniden seyir halindeki araçların önüne çıkmaktadır. Çarptığım esnada Hız olarak gps verilerindeki km hızım 11,yazılı ifademde max 20 olarak tarif ettim. Çarptığım kişi zıplayarak araç kaputuna vurup tekrar yüz üstü kulağının üstüne yere düştü. Ve kulağından kan geldi.olay yerini terketmedim. Ambulans ve trafik polisleri geldi tutanaklar tutuldu. Çarptığım kişiyi hastaneye kaldırdılar.2 güne yakın nezarette tutuldum. Sonra mahkemeye çıkarıldım. Adli kontrol kararı verildi. Savcı 1 kusur karşı tarafa 1 kusurda bana vermiş.
Karşı tarafa 3 kere ziyaret teklifi, masraf karşılama ve üzgün olduğumuzu defalarca dile getirdim. Fakat ısrarla benden şikayetçi olucaklarını hatta araç sigortasından tazminat alırdım ama senden şikayetçi olucam dendi. Dosya uzlaşmaya gitti uzlaşmada çarptığım kişi 70 bin tl istedi. Kabul etmedim. Çarptığım kişi %12 duyum kaybı olduğunu iddaa ediyor. İlk duruşma oldu hakim üzerimdeki adli kontrolun kaldırılmasına karar verdi. Ve karşı taraftan 5 ayrı hastaneden duyum kaybı ile ilgili heyet raporu istedi. Sizce ceza hukmum ne olur. Şimdiden çok teşekkürler.