Herkese merhaba. Daha önce beni telefonda whatsap uygulaması üzerinden tehdit eden bir şahıs hakkında soruşturma açmıştım. Dosya uzlaştırmacıya verildi ve ben uzlaşmayacağımı belirttim. Bunun üzerine uzlaştırmacı benim uzlaşmak istemediğimi belirtmek üzere şüpheliyi telefonla arayınca ben uzlaşırım demiş. Sonuçta ben uzlaşmadığımı belirterek imzaladığım formu uzlaştırmacıya gönderdim, dava açılmasını bekliyorum. Bu arada ben bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışmaktayım. Bu şahıs telefonuna başka bir numaradan mesaj geldi diyerek sanırım uzlaşmadığım gerekçesi ile beni şikayet etmiş. İki gün önce memur suçları soruşturma bürosunda ifade verdim. Gönderilen mesajda küfür ve tehdit içerikliydi ve mesajın savcının söylemesine göre ankesörlü telefondan geldiğini öğrendim. Bu arada ankesörlü telefondan mesaj gönderildiğini de ilk defa duymuş oldum. Ben ifademde bu kişiyle aramızda zaten husumet olduğunu, ben bu kişiyle uzlaşmadığım için sanırım böyle bir yola başvurduğunu veya bu kişinin başka husumetli olduğu birileri varsa onlardan böyle bir mesaj gelmiş olabileceğini söyledim. Benim öğrenmek istediğim bu olay iftira suçu unsurlarını oluşturur mu? Oluşturursa benim ayrıca şikayet etmem mi gerekir yoksa halen soruşturma aşamasında olan şikayet ettiğim dosyaya dilekçe olarak sunmam gerekir? Sanırım yakında davası da açılacaktır. Konuyu cevaplayanlara şimdiden çok teşekkür ederim...