+ Konuyu Yanýtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.

Konu: Kredi Kartý Dolandýrýcýlýðý ile ilgili davam

Kredi Kartý Dolandýrýcýlýðý ile ilgili davam Hýzlandýrýlmýþ Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Kayýt Tarihi
    May 2019
    Nerede
    istanbul
    Ýletiler
    2
    Dilekçeler Sözleþmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanýmlý Kredi Kartý Dolandýrýcýlýðý ile ilgili davam

Öncelikle herkesi sevgi ile selamlýyorum. Sabýrlý þekilde bu yazýyý okuyorsanýz hakkýnýzý helal ediniz.

2013 yýlýnda, kasým ay'ýnda evime polis baskýný düzenlenmeden bir kaç ay öncesine kadar, "Youtube " de video yükleyerek ufak tefek para kazanmaya çalýþýyordum. Kanallarým vardý ve içine sürekli video atýp, izlendikçe para kazanmayý saðlýyordum. Bilgisayarým 7/24 açýk ve internetim gene ayný þekilde 7/24 açýk kalýyordu.

Uyurken, iþe giderken , dýþarýya çýkarken vs. Sürekli açýktýr. Ýnternet ortamýnda gerçek isim kullanarak ve gerçek resim kullanarak gezdim. Facebook'da paylaþýmlarým oluyordu ve bu paylaþýmlar, Teknolojinin geliþmesi ve teknolojiye olan ilgimden kaynaklý, teknolojinin gene içinde bulunan hack terimlerini öðrenmek istedim. Amacým zarar vermek deðil , bilakis savunma yöntemini geliþtirmem oldu. Açýkcasý Sanal ortamda kendi bilgilerimi nasýl koruyabilirim diye çabalýyordum . Aylarca Hack teriminde pek bir makale ve geliþtirme amaçlý birþey bulamadým ve aklýma bir þey geldi. Hack yapan biriyle tanýþmak ve ona sorular sormak oldu. RettiN kod adlý bir hacker ile sanal ortamda tanýþýp, msn ve facebook üzerinden soru/cevap þeklinde yazýþmalarým oldu. Hiç bir zaman ne o benim yaþadýðým yeri, nede ben onun yaþadýðý yeri biliyordum.

Bana ne iþ ile meþgulsun diye sorunca bende Sanal ortamda Youtube iþi ile ilgilendiðimi ve bu iþten cüzi miktarda günlük harçlýklarýmý çýkarmak amacý ile video yükleyip para kazanýyorum dedim. Ardýndan bu þahýs bana Teamwiever varmý diye sordu ve ben ardýndan dediðin þeyin ne olduðunu bilmiyorum dedim. Bana bir adres ( link ) gönderdi ve oraya girip programý kurmamý istedi. Bir þeyler öðretecek heyecanýna kapýlarak programý indirdim. Kurulum bittik den sonra benden ID ve Þifre sordu kendisi. Ne olduðunu tam anlayamadan programý açmamý ve orada yazan bilgileri ona vermemi istedi. Bende kendisine bilgileri verdim ve benim bilgisayarýma baðlandý o kiþi. 1 tane program indirdi bilgisayarýma " Havij " isimli bir program. Programýn ne iþe yaradýðýný bilmememe raðmen, kendisine sorduðumda izle ve gör dedi. Programý açtý ve davada adý geçen falanca çiçekçilik sitesinin URL adresini, programda yer alan TARGET kýsmýna yapýþtýrdý ve dýþ aðdan, falanca çiçekçiliðin sitesine baðlandý . Ardýndan sitenin database bilgilerine girip, içerisinde olan kredi kartlarýna baktý. Bu numaralar ne diye sorduðumda, acele etmememi ve biraz sabret dediðini gördüm. Bu yazýþmalar sadece Teamwiever adlý uzak masaüstü programýndan gerçekleþiyor ve hiç bir þekilde, ne msn adresinden ne de Facebook adresinden yazýlmamýþtýr. Teamwiever programý log ( kayýt ) tutmadýðý için oradan yazmayý uygun bulmuþtur kendisi.

Daha sonra lavaboya elimi yüzümü yýkamaya gittim ve geldim. Ardýndan, sabah iþe gideceðimden dolayý kendisine uykumun geldiðini ve yatacaðýmý söyledim. Tamam deyip programý kapattým ama bilgisayarým sürekli açýktý yataða girdiðimde. Bu þahýs benim bilgisayarýmý ve IP adresimden yaptýðý, davada geçen þahýslara Kredi kart bilgilerini verdiðini, kart bilgilerini verdikleri þahýslarýn, davada adý geçen þahýslarýn paralarýný harcadýklarýný davada öðrendim.
    Sizlere sadece þunu demek istiyorum ;
    Ben internet üzerinden insanlarý maðdur edecek olsam, Neden youtube'de 3 kuruþ para için kendimi yorayým ?
    Madem ben suç örgütüyüm , neden örgütümle dýþarýda bir arada beraber çekilmiþ fotoðrafýmýz yok ?

Madem ben bu suçlarý iþledim neden Banka hesaplarýmda milyarlar olmadý ?
    Neden bankadan 1000 TL kredi çekip ödeyemediðim için neden beni icraaya verdiler ?
    Evime yapýlan polis baskýnýnda, eve gelen memur polisler, neden evimi daðýtýp darma duman etmediler ?

bu tür suçlarý iþleyen insanlar bir önce araþtýrýn ve bu suçu iþleyenlerin, hücre evlerinde yaþadýklarýný , polislerin ev baskýnýnda , Kredi kart kopyalama materyallarýnýn olduðunu , bir sürü Telekomünikasyon hatlarýnýn olduðunu , yatak yorgan altýnda milyarlarca nakit para olduðunu , Aileleriyle yaþamadýklarýna bizzat tanýk olursunuz.

Beni suçsuz yere yakaladýklarýnda , Evlenmek için adým atmýþ, niþanlý bir genç adamdým. O günden bu güne , bu günden o güne kadar sigortalý her gün çalýþmýþ biriyim. Madem o iþi yapacaktým niye 8 - 9 saat bir iþ yerinde çalýþma gereði duydum ?
    Evin tek çocuðuyum ve ailemle yaþamaktayým.

Beni bu hale getiren RettiN kod adlý hacker halen aktif þekilde, web sitesi çökertmekte ve zarar vermektedir.

Psikolojik açýdan gerçekten maðdur durumdayým. Emniyet raporundaki haberlere baktýðýmda 500 milyarlýk zarar önlenmiþ ve 25-30 bin lira zarar verilmiþ diye yazýyor. Neden 500 bin deðilde 30 bin lira harcanmýþ ? Ben bu davanýn tekrar araþtýrýlmasý kanaatindeyim. Yapýlan harcamalarýn hepsi benim üzerime atýlmýþ. Falanca adlý kiþiyi ne tanýrým ne bilirim. Diðer SCÇ da tanýmam etmem. Bilir kiþi raporunu sunan kiþide kaðýt üzerinden, mantýðýný yürüterek bana suçu yüklemeye çalýþmaktadýr.

Diyeceðim þudur ki ; 14. celseye geldik ve aradan 6 yýl geçmesine raðmen davam halen sürmektedir. Madem beni o suçla yargýlýyorsunuz neden 6 yýl beklettiniz diye sorasým var. Þimdi gelmiþim 30 yaþýna ve yeni bir insanla evlilik adýmý atmanýn peþinde iken, daha dün avukatla konuþtuðumda " Rapor olumsuz yönde kararýnda aleyhe olma ihtimali yüksek " dediðini söyledi. Nasýl yani anlýyamadým dedim . Ardýndan Mahkeme büyük ihtimal ceza verecek dediðini ve Mahkeme ceza verirse istinaf baþvurusu yapýcaz dediðini söyledi kendisi. Ben þuan da ne yapmam gereklidir gerçekden bunalýma girdim. Kýz arkadaþýmý haziran ayýnda istemeye gidecektik bayramdan sonra diye öyle bir planýmýz vardý.Kendisine bu durumu 8 ay sonra anlattýðým için þuan da salya sümük aðlamaktayým. Avukata yalan söylersin eyvallah. Hakime söylersin , Ýçeri girdiðimde o insanlarýn sorusuna karþýlýk verdiðimde ve benim böyle birþey yapmadýðýmý söylemem bile ikna edici olmadý. oradaki insanlar bile nasýl böyle bir aptallýk yaptýðýmý dile getirdiler. Özel hayatýma dair hiç tadým tuzum kalmadý. Yaþama evresinde , yaþamanýn boþ olduðunu bu dava ile gelen sýkýntýlarýn ortaya çýkacaðýný düþünerek kendimi bir hiç olarak hissetmek , genç bir adam için zor geliyor arkadaþlar. Yaþadýklarým anlattýklarým Allahýn adýný veriyorum hepsi gerçektir. Benim tek suçum o þahsý bilgisayarýma alýp, bana birþeyler öðreteceði umut ile yaþadým ve olaylarýn bu yerlere geleceðini fark edemedim. Þuanda davama, Barodan talep ettiðim Vildan Yirmibeþoðlu bakmaktadýr. Sizden tek istediðim, Yazdýklarýma tüm benliðiniz ile inanmanýzý, ve gerekli tüm bilgi ve kanaatlerinizi buradan teyit etmenizi rica ediyorum. Saygýlarýmla.

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi Kartý Dolandýrýcýlýðý ile ilgili davam konulu yargýtay kararý ara
    Kredi Kartý Dolandýrýcýlýðý ile ilgili davam konulu hukuk haber
    Konu Burak ÅžaÅŸmaz tarafýndan (23-05-2019 Saat 00:38:55 ) de deðiþtirilmiþtir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Kayýt Tarihi
    Bugün
    Nerede
    Avukat Dünyasý
    Ýletiler
    Ne kadar?

Kayýt Tarihi
    Sep 2006
    Nerede
    Turkey.
    Ýletiler
    362
    Dilekçeler Sözleþmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanýmlý Cevap: Kredi Kartý Dolandýrýcýlýðý ile ilgili davam

öncelikle geçmiþ olsun ama teknik olarak iþiniz zor neden mi? teamviewer denen program sizin ekranýnýzý karþý tarafa gösterir ve karþý tarafýn yaptýðý fare ve klavye aksiyonlarýný sizin makineniz üzerinde yürütür yani ha biri size teamviewer ile baðlansýn ha size telefonda dikte ettirsin þu siteye gir þu linke bas bunu klikle desin ha sizin bilgisayarýn baþýna otursun. maalesef bu olayýn teamviewer üzerinden olduðunu da ispatlayamazsýnýz çünki network trafiði sizin bilgisayar üzerinden gidiyor. bu tip yasadýþý iþlemler yapan hackerler eskiden internet kafe veya ortak alanlardaki wireless vs kullanýyorlardu ama kafelerin kimlik istemesi ve güvenlik kameralarý yüzüden sizde olduðu gibi insanlarý kandýrarak iz býrakmadan iþlerini yürüyüyorlar o adam kimse bulunmasý zor belki baþka diðer olaylar ile birleþtirilir.

sizin savunmaya gelince maalesef biz size inansak da hakim inanmaycak ve sizin bu teamviewer olayýný suçtan kurtulmak için anlattýðýnýzý düþünecektir. þöyle düþünün, diyelim ki siz dediniz ben sadece teamvieweri açtým o kadar gerisini bilmiyorum, bu savunma kabul edilseydi ortada biliþim suçu diye bir þey kalmazdý herkes suç iþleyip biri teamviewer ile baðlandý benim suçum deðil derdi. bir de hukukta hayatýn olaðan akýþý denen bir mantýk vardýr, internetten az çok anlayan biri bir hackera uzkatan baðlantý saðlayýp sen ne yapýyorsan yap deyip makinayý býrakmaz. bu adam bir yeri mi hackleyecek, bir dolandýrýcýlýk mý yapacak birine hakaret mi edecek diye düþünür, neden kendi bilgisayarýndan yapmýyor diye þüphelenir.

ayrýca ifadenizi böyle mi verdiniz bilmiyorum da bazý çeliþkiler var, youtube üzeriden bazý iþlemler yaptýðýnýza göre demek ki biliþim ve internet ortamýna aþinasýnýz, bu durumda biliþim suçlarýndan haberdar olmanýz gerekirdi. hukukta bir suçun cezasýný bilmemek sizi temize çýkarmaz yani ben biliþimde böyle suçlarýn olduðunu bilmiyorum diyemezsiniz. ilk etapta hacker olduðunu bildiðiniz birine cihazý teslim etmeniz, sonra da çiçekçilik sitesinde kredi kartlarýna bu numalar ne diyip þüphelenmemeniz. bu arada büyük ihtimalle sizin bilgisayar üzerinden bu kartlar ile iþlem de yapmýþ olabilir. yazdýðýnýz: sizlere þunu demek istiyorum kýsmýndan sonrakiler hukukçu deðilim, ama eminim size hiçbir þey kazandýrmaz. ayrýca savcýlýk ve polis de o hackerlarý araþtýrmak için fazla uðraþmayacak ve tüm suçu size yýkacaktýr çünki elinizde maalesef delil yok.

sizin olayda davanýn 6 sene gibi uzun bir süre sürmesi ilginç. þu an yapacaðýnýz en iyi þey karþýlayabildiðiniz kadar zararý karþýlamak ve bunun neticesinde ceza miktarýný düþürmek. olayda tek avantajýnýzýn suç tarihinin 2016 dan önce olmasý ve denetimli serbestlik khk sýna dahil olmasý eðer bu durumda 5 yýla çekilebilirse cezanýz cezaevine girmeyebilirsiniz.

Kayýt Tarihi
    May 2019
    Nerede
    istanbul
    Ýletiler
    2
    Dilekçeler Sözleþmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanýmlý Cevap: Kredi Kartý Dolandýrýcýlýðý ile ilgili davam

Alıntı cemalgurler rumuzlu üyeden alýntý Ýletiyi Göster
    öncelikle geçmiþ olsun ama teknik olarak iþiniz zor neden mi? teamviewer denen program sizin ekranýnýzý karþý tarafa gösterir ve karþý tarafýn yaptýðý fare ve klavye aksiyonlarýný sizin makineniz üzerinde yürütür yani ha biri size teamviewer ile baðlansýn ha size telefonda dikte ettirsin þu siteye gir þu linke bas bunu klikle desin ha sizin bilgisayarýn baþýna otursun. maalesef bu olayýn teamviewer üzerinden olduðunu da ispatlayamazsýnýz çünki network trafiði sizin bilgisayar üzerinden gidiyor. bu tip yasadýþý iþlemler yapan hackerler eskiden internet kafe veya ortak alanlardaki wireless vs kullanýyorlardu ama kafelerin kimlik istemesi ve güvenlik kameralarý yüzüden sizde olduðu gibi insanlarý kandýrarak iz býrakmadan iþlerini yürüyüyorlar o adam kimse bulunmasý zor belki baþka diðer olaylar ile birleþtirilir.

sizin savunmaya gelince maalesef biz size inansak da hakim inanmaycak ve sizin bu teamviewer olayýný suçtan kurtulmak için anlattýðýnýzý düþünecektir. þöyle düþünün, diyelim ki siz dediniz ben sadece teamvieweri açtým o kadar gerisini bilmiyorum, bu savunma kabul edilseydi ortada biliþim suçu diye bir þey kalmazdý herkes suç iþleyip biri teamviewer ile baðlandý benim suçum deðil derdi. bir de hukukta hayatýn olaðan akýþý denen bir mantýk vardýr, internetten az çok anlayan biri bir hackera uzkatan baðlantý saðlayýp sen ne yapýyorsan yap deyip makinayý býrakmaz. bu adam bir yeri mi hackleyecek, bir dolandýrýcýlýk mý yapacak birine hakaret mi edecek diye düþünür, neden kendi bilgisayarýndan yapmýyor diye þüphelenir.

ayrýca ifadenizi böyle mi verdiniz bilmiyorum da bazý çeliþkiler var, youtube üzeriden bazý iþlemler yaptýðýnýza göre demek ki biliþim ve internet ortamýna aþinasýnýz, bu durumda biliþim suçlarýndan haberdar olmanýz gerekirdi. hukukta bir suçun cezasýný bilmemek sizi temize çýkarmaz yani ben biliþimde böyle suçlarýn olduðunu bilmiyorum diyemezsiniz. ilk etapta hacker olduðunu bildiðiniz birine cihazý teslim etmeniz, sonra da çiçekçilik sitesinde kredi kartlarýna bu numalar ne diyip þüphelenmemeniz. bu arada büyük ihtimalle sizin bilgisayar üzerinden bu kartlar ile iþlem de yapmýþ olabilir. yazdýðýnýz: sizlere þunu demek istiyorum kýsmýndan sonrakiler hukukçu deðilim, ama eminim size hiçbir þey kazandýrmaz. ayrýca savcýlýk ve polis de o hackerlarý araþtýrmak için fazla uðraþmayacak ve tüm suçu size yýkacaktýr çünki elinizde maalesef delil yok.

sizin olayda davanýn 6 sene gibi uzun bir süre sürmesi ilginç. þu an yapacaðýnýz en iyi þey karþýlayabildiðiniz kadar zararý karþýlamak ve bunun neticesinde ceza miktarýný düþürmek. olayda tek avantajýnýzýn suç tarihinin 2016 dan önce olmasý ve denetimli serbestlik khk sýna dahil olmasý eðer bu durumda 5 yýla çekilebilirse cezanýz cezaevine girmeyebilirsiniz.
    Cemal bey deðerli yorumunuz için teþekkür ederim elinize saðlýk. Verdiðiniz cevaba istinaden geri cevap vermek durumunda kaldým.

Birincisi, hayatta bazen her alanda yaþanan her þeyde , " istisnalar " olabiliyor. dediðiniz gibi o zaman herkes teamwiver ýn üzerine atsýn suçu diyebilirsiniz. Ben sadece birazcýk ama sadece birazcýk sizi mantýklý düþünmeye davet ediyorum.

Bakýn; hayatýmda " kredi " yi , kullanmýþ olduðum parayla tanýdým. Kredi kartý nedir bilmem . Siz demiþsiniz ki , fare oynamalarýný program üzerinden görebilirsiniz dediniz dimi ? bende size diyorum ki , bu þahýs benim bilgisayarýma baðlantý kurduðu esnada , Havij denilen program ile sitenin bilgilerini gösterdiðini gördüm. böyle rakamlar sayýlar karma karýþýk terimler gördüm . Ardýndan birþey anlamadýðýmdan ötürü , sabahda iþe gidicem diye 1 dk beklettim ve lavaboya gittim. o esnada, teamwiever þifresini default yapýp kendine özgü bir þifre yaratmýþ sonradan öðreniyorum bu terimleri dikkatinizi çekerim böyle bir dava ile karþý karþýyayým 6 yýl geçmiþ ve bunlarý öðrendim bu dava ile. Bildiðiniz üzere Teamwiever bilgisayar açýldýðýnda otomatik arkaplanda çalýþýr. benim makinam 7/24 açýk duruyor ve interneti sürekli açýk. Biraz mantýklý düþünün bu iþleri yapacak çapým olsa, Ýp deðiþitirirm, Dns & mac deðiþtirirdim , açýk hat ( mobil ) interneti kullanýrdým ve her yarým saatde bir hat deðiþip internete girerdim . Yurtdýþý sanal makina kullanýrdým ve log vermiyen firmalarý tercih ederdim dimi ? He þimdi diyeceksin ki gene bunlarý nerden biliyorsun :)

Seve seve öðrenmedim mirim. S s öðrettiler saðolsunlar. Kusura bakmayýn ama bu iþi ben yapmýþ olsam eðer gerçekden artýk bu iþe hayatýmý koymak istesem inan böyle yapmazdým .

1 . Evin tek cocuðu biri
    2 . Babasý Üst düzey firma yöneticisi
    3 . Annesi emekli
    4 . kendisi çalýþýyor hiç ara vermeden
    5 . niþanlý
    6 . o kartlardan banka hesabýna veya elden biri para giriþi yapmamýþ
    7 . Dýþarýda her hangi bir örgüt kurulmuþsa eðer , o örgüt ile biriyle görürmemiþ
    8 . ses kayýtlarým yok .
    9 . 1000 tl kredi kullanmýþ ve ödeyememiþ ( haylazlýktan ) :)
    10 . Evindeki aramalarda her hangi bir suç materyalý, yastýk altý para , kesici alet ,silah , uyuþturucu, açýk hat ývýr zývýr meydanda yok :)

Evimi basan polisler hiç gördünüz mü acaba, evi basýpta o evde oturup güle oynaya çay içtiklerini kahvaltý yaptýklarýný ? komedi gibi ama gerçek.

Evime gelen Siber suçlarla mücadele komiseri , özellikle babamý arayýp beyfendi cocuðunuzun suçu aslýnda yok ve bu cocuðu sadece kullanmýþlar. Sizin cocuðunuz içeriye girdi, diðerleride güle güle mahkemeden çýktýlar diyor .

Þuan da 15. celseye girecez ve eylül ayýnda 7. yýla giriyor dava. Sanýrým 8. yýlda komple kapanýyor diye biliyorum. Madem herþey ortada, tamam sen yaptýn diyorsunuz, neden halen davam uzuyor ?

Zararlarý karþýlayýn demiþsiniz . Pardon da kullanmadýðým harcamadýðým parayý neden geri ödiyeyim ? geri ödesem zaten suçu kabul etmiþ olmayacak mýyým sizce ?

benim diyeceklerim bundan ibaret. Kartlarý baþkalarý kullandý, baþka þehirden kendilerine kargo gönderildi ve suçu bana kaldý :) Trajedi biraz ama yapacak biþe yok. Diðer Avukat arkadaþlarýn abilerinde yorumlarýna ihtiyacým var açýkcasý. Teþekkürler herkese.

+ Konuyu Yanýtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

site hackleme davam var hukuki.net

Forum