+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.

Konu: Kredi Kartı Dolandırıcılığı ile ilgili davam

Kredi Kartı Dolandırıcılığı ile ilgili davam Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kredi Kartı Dolandırıcılığı ile ilgili davam

Öncelikle herkesi sevgi ile selamlıyorum. Sabırlı şekilde bu yazıyı okuyorsanız hakkınızı helal ediniz.

2013 yılında, kasım ay'ında evime polis baskını düzenlenmeden bir kaç ay öncesine kadar, "Youtube " de video yükleyerek ufak tefek para kazanmaya çalışıyordum. Kanallarım vardı ve içine sürekli video atıp, izlendikçe para kazanmayı sağlıyordum. Bilgisayarım 7/24 açık ve internetim gene aynı şekilde 7/24 açık kalıyordu.

Uyurken, işe giderken , dışarıya çıkarken vs. Sürekli açıktır. İnternet ortamında gerçek isim kullanarak ve gerçek resim kullanarak gezdim. Facebook'da paylaşımlarım oluyordu ve bu paylaşımlar, Teknolojinin gelişmesi ve teknolojiye olan ilgimden kaynaklı, teknolojinin gene içinde bulunan hack terimlerini öğrenmek istedim. Amacım zarar vermek değil , bilakis savunma yöntemini geliştirmem oldu. Açıkcası Sanal ortamda kendi bilgilerimi nasıl koruyabilirim diye çabalıyordum . Aylarca Hack teriminde pek bir makale ve geliştirme amaçlı birşey bulamadım ve aklıma bir şey geldi. Hack yapan biriyle tanışmak ve ona sorular sormak oldu. RettiN kod adlı bir hacker ile sanal ortamda tanışıp, msn ve facebook üzerinden soru/cevap şeklinde yazışmalarım oldu. Hiç bir zaman ne o benim yaşadığım yeri, nede ben onun yaşadığı yeri biliyordum.

Bana ne iş ile meşgulsun diye sorunca bende Sanal ortamda Youtube işi ile ilgilendiğimi ve bu işten cüzi miktarda günlük harçlıklarımı çıkarmak amacı ile video yükleyip para kazanıyorum dedim. Ardından bu şahıs bana Teamwiever varmı diye sordu ve ben ardından dediğin şeyin ne olduğunu bilmiyorum dedim. Bana bir adres ( link ) gönderdi ve oraya girip programı kurmamı istedi. Bir şeyler öğretecek heyecanına kapılarak programı indirdim. Kurulum bittik den sonra benden ID ve Şifre sordu kendisi. Ne olduğunu tam anlayamadan programı açmamı ve orada yazan bilgileri ona vermemi istedi. Bende kendisine bilgileri verdim ve benim bilgisayarıma bağlandı o kişi. 1 tane program indirdi bilgisayarıma " Havij " isimli bir program. Programın ne işe yaradığını bilmememe rağmen, kendisine sorduğumda izle ve gör dedi. Programı açtı ve davada adı geçen falanca çiçekçilik sitesinin URL adresini, programda yer alan TARGET kısmına yapıştırdı ve dış ağdan, falanca çiçekçiliğin sitesine bağlandı . Ardından sitenin database bilgilerine girip, içerisinde olan kredi kartlarına baktı. Bu numaralar ne diye sorduğumda, acele etmememi ve biraz sabret dediğini gördüm. Bu yazışmalar sadece Teamwiever adlı uzak masaüstü programından gerçekleşiyor ve hiç bir şekilde, ne msn adresinden ne de Facebook adresinden yazılmamıştır. Teamwiever programı log ( kayıt ) tutmadığı için oradan yazmayı uygun bulmuştur kendisi.

Daha sonra lavaboya elimi yüzümü yıkamaya gittim ve geldim. Ardından, sabah işe gideceğimden dolayı kendisine uykumun geldiğini ve yatacağımı söyledim. Tamam deyip programı kapattım ama bilgisayarım sürekli açıktı yatağa girdiğimde. Bu şahıs benim bilgisayarımı ve IP adresimden yaptığı, davada geçen şahıslara Kredi kart bilgilerini verdiğini, kart bilgilerini verdikleri şahısların, davada adı geçen şahısların paralarını harcadıklarını davada öğrendim.
    Sizlere sadece şunu demek istiyorum ;
    Ben internet üzerinden insanları mağdur edecek olsam, Neden youtube'de 3 kuruş para için kendimi yorayım ?
    Madem ben suç örgütüyüm , neden örgütümle dışarıda bir arada beraber çekilmiş fotoğrafımız yok ?

Madem ben bu suçları işledim neden Banka hesaplarımda milyarlar olmadı ?
    Neden bankadan 1000 TL kredi çekip ödeyemediğim için neden beni icraaya verdiler ?
    Evime yapılan polis baskınında, eve gelen memur polisler, neden evimi dağıtıp darma duman etmediler ?

bu tür suçları işleyen insanlar bir önce araştırın ve bu suçu işleyenlerin, hücre evlerinde yaşadıklarını , polislerin ev baskınında , Kredi kart kopyalama materyallarının olduğunu , bir sürü Telekomünikasyon hatlarının olduğunu , yatak yorgan altında milyarlarca nakit para olduğunu , Aileleriyle yaşamadıklarına bizzat tanık olursunuz.

Beni suçsuz yere yakaladıklarında , Evlenmek için adım atmış, nişanlı bir genç adamdım. O günden bu güne , bu günden o güne kadar sigortalı her gün çalışmış biriyim. Madem o işi yapacaktım niye 8 - 9 saat bir iş yerinde çalışma gereği duydum ?
    Evin tek çocuğuyum ve ailemle yaşamaktayım.

Beni bu hale getiren RettiN kod adlı hacker halen aktif şekilde, web sitesi çökertmekte ve zarar vermektedir.

Psikolojik açıdan gerçekten mağdur durumdayım. Emniyet raporundaki haberlere baktığımda 500 milyarlık zarar önlenmiş ve 25-30 bin lira zarar verilmiş diye yazıyor. Neden 500 bin değilde 30 bin lira harcanmış ? Ben bu davanın tekrar araştırılması kanaatindeyim. Yapılan harcamaların hepsi benim üzerime atılmış. Falanca adlı kişiyi ne tanırım ne bilirim. Diğer SCÇ da tanımam etmem. Bilir kişi raporunu sunan kişide kağıt üzerinden, mantığını yürüterek bana suçu yüklemeye çalışmaktadır.

Diyeceğim şudur ki ; 14. celseye geldik ve aradan 6 yıl geçmesine rağmen davam halen sürmektedir. Madem beni o suçla yargılıyorsunuz neden 6 yıl beklettiniz diye sorasım var. Şimdi gelmişim 30 yaşına ve yeni bir insanla evlilik adımı atmanın peşinde iken, daha dün avukatla konuştuğumda " Rapor olumsuz yönde kararında aleyhe olma ihtimali yüksek " dediğini söyledi. Nasıl yani anlıyamadım dedim . Ardından Mahkeme büyük ihtimal ceza verecek dediğini ve Mahkeme ceza verirse istinaf başvurusu yapıcaz dediğini söyledi kendisi. Ben şuan da ne yapmam gereklidir gerçekden bunalıma girdim. Kız arkadaşımı haziran ayında istemeye gidecektik bayramdan sonra diye öyle bir planımız vardı.Kendisine bu durumu 8 ay sonra anlattığım için şuan da salya sümük ağlamaktayım. Avukata yalan söylersin eyvallah. Hakime söylersin , İçeri girdiğimde o insanların sorusuna karşılık verdiğimde ve benim böyle birşey yapmadığımı söylemem bile ikna edici olmadı. oradaki insanlar bile nasıl böyle bir aptallık yaptığımı dile getirdiler. Özel hayatıma dair hiç tadım tuzum kalmadı. Yaşama evresinde , yaşamanın boş olduğunu bu dava ile gelen sıkıntıların ortaya çıkacağını düşünerek kendimi bir hiç olarak hissetmek , genç bir adam için zor geliyor arkadaşlar. Yaşadıklarım anlattıklarım Allahın adını veriyorum hepsi gerçektir. Benim tek suçum o şahsı bilgisayarıma alıp, bana birşeyler öğreteceği umut ile yaşadım ve olayların bu yerlere geleceğini fark edemedim. Şuanda davama, Barodan talep ettiğim Vildan Yirmibeşoğlu bakmaktadır. Sizden tek istediğim, Yazdıklarıma tüm benliğiniz ile inanmanızı, ve gerekli tüm bilgi ve kanaatlerinizi buradan teyit etmenizi rica ediyorum. Saygılarımla.

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi Kartı Dolandırıcılığı ile ilgili davam konulu yargıtay kararı ara
    Kredi Kartı Dolandırıcılığı ile ilgili davam konulu hukuk haber
    Konu Burak Şaşmaz tarafından (23-05-2019 Saat 00:38:55 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    260
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi Kartı Dolandırıcılığı ile ilgili davam

öncelikle geçmiş olsun ama teknik olarak işiniz zor neden mi? teamviewer denen program sizin ekranınızı karşı tarafa gösterir ve karşı tarafın yaptığı fare ve klavye aksiyonlarını sizin makineniz üzerinde yürütür yani ha biri size teamviewer ile bağlansın ha size telefonda dikte ettirsin şu siteye gir şu linke bas bunu klikle desin ha sizin bilgisayarın başına otursun. maalesef bu olayın teamviewer üzerinden olduğunu da ispatlayamazsınız çünki network trafiği sizin bilgisayar üzerinden gidiyor. bu tip yasadışı işlemler yapan hackerler eskiden internet kafe veya ortak alanlardaki wireless vs kullanıyorlardu ama kafelerin kimlik istemesi ve güvenlik kameraları yüzüden sizde olduğu gibi insanları kandırarak iz bırakmadan işlerini yürüyüyorlar o adam kimse bulunması zor belki başka diğer olaylar ile birleştirilir.

sizin savunmaya gelince maalesef biz size inansak da hakim inanmaycak ve sizin bu teamviewer olayını suçtan kurtulmak için anlattığınızı düşünecektir. şöyle düşünün, diyelim ki siz dediniz ben sadece teamvieweri açtım o kadar gerisini bilmiyorum, bu savunma kabul edilseydi ortada bilişim suçu diye bir şey kalmazdı herkes suç işleyip biri teamviewer ile bağlandı benim suçum değil derdi. bir de hukukta hayatın olağan akışı denen bir mantık vardır, internetten az çok anlayan biri bir hackera uzkatan bağlantı sağlayıp sen ne yapıyorsan yap deyip makinayı bırakmaz. bu adam bir yeri mi hackleyecek, bir dolandırıcılık mı yapacak birine hakaret mi edecek diye düşünür, neden kendi bilgisayarından yapmıyor diye şüphelenir.

ayrıca ifadenizi böyle mi verdiniz bilmiyorum da bazı çelişkiler var, youtube üzeriden bazı işlemler yaptığınıza göre demek ki bilişim ve internet ortamına aşinasınız, bu durumda bilişim suçlarından haberdar olmanız gerekirdi. hukukta bir suçun cezasını bilmemek sizi temize çıkarmaz yani ben bilişimde böyle suçların olduğunu bilmiyorum diyemezsiniz. ilk etapta hacker olduğunu bildiğiniz birine cihazı teslim etmeniz, sonra da çiçekçilik sitesinde kredi kartlarına bu numalar ne diyip şüphelenmemeniz. bu arada büyük ihtimalle sizin bilgisayar üzerinden bu kartlar ile işlem de yapmış olabilir. yazdığınız: sizlere şunu demek istiyorum kısmından sonrakiler hukukçu değilim, ama eminim size hiçbir şey kazandırmaz. ayrıca savcılık ve polis de o hackerları araştırmak için fazla uğraşmayacak ve tüm suçu size yıkacaktır çünki elinizde maalesef delil yok.

sizin olayda davanın 6 sene gibi uzun bir süre sürmesi ilginç. şu an yapacağınız en iyi şey karşılayabildiğiniz kadar zararı karşılamak ve bunun neticesinde ceza miktarını düşürmek. olayda tek avantajınızın suç tarihinin 2016 dan önce olması ve denetimli serbestlik khk sına dahil olması eğer bu durumda 5 yıla çekilebilirse cezanız cezaevine girmeyebilirsiniz.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi Kartı Dolandırıcılığı ile ilgili davam

Alıntı cemalgurler rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    öncelikle geçmiş olsun ama teknik olarak işiniz zor neden mi? teamviewer denen program sizin ekranınızı karşı tarafa gösterir ve karşı tarafın yaptığı fare ve klavye aksiyonlarını sizin makineniz üzerinde yürütür yani ha biri size teamviewer ile bağlansın ha size telefonda dikte ettirsin şu siteye gir şu linke bas bunu klikle desin ha sizin bilgisayarın başına otursun. maalesef bu olayın teamviewer üzerinden olduğunu da ispatlayamazsınız çünki network trafiği sizin bilgisayar üzerinden gidiyor. bu tip yasadışı işlemler yapan hackerler eskiden internet kafe veya ortak alanlardaki wireless vs kullanıyorlardu ama kafelerin kimlik istemesi ve güvenlik kameraları yüzüden sizde olduğu gibi insanları kandırarak iz bırakmadan işlerini yürüyüyorlar o adam kimse bulunması zor belki başka diğer olaylar ile birleştirilir.

sizin savunmaya gelince maalesef biz size inansak da hakim inanmaycak ve sizin bu teamviewer olayını suçtan kurtulmak için anlattığınızı düşünecektir. şöyle düşünün, diyelim ki siz dediniz ben sadece teamvieweri açtım o kadar gerisini bilmiyorum, bu savunma kabul edilseydi ortada bilişim suçu diye bir şey kalmazdı herkes suç işleyip biri teamviewer ile bağlandı benim suçum değil derdi. bir de hukukta hayatın olağan akışı denen bir mantık vardır, internetten az çok anlayan biri bir hackera uzkatan bağlantı sağlayıp sen ne yapıyorsan yap deyip makinayı bırakmaz. bu adam bir yeri mi hackleyecek, bir dolandırıcılık mı yapacak birine hakaret mi edecek diye düşünür, neden kendi bilgisayarından yapmıyor diye şüphelenir.

ayrıca ifadenizi böyle mi verdiniz bilmiyorum da bazı çelişkiler var, youtube üzeriden bazı işlemler yaptığınıza göre demek ki bilişim ve internet ortamına aşinasınız, bu durumda bilişim suçlarından haberdar olmanız gerekirdi. hukukta bir suçun cezasını bilmemek sizi temize çıkarmaz yani ben bilişimde böyle suçların olduğunu bilmiyorum diyemezsiniz. ilk etapta hacker olduğunu bildiğiniz birine cihazı teslim etmeniz, sonra da çiçekçilik sitesinde kredi kartlarına bu numalar ne diyip şüphelenmemeniz. bu arada büyük ihtimalle sizin bilgisayar üzerinden bu kartlar ile işlem de yapmış olabilir. yazdığınız: sizlere şunu demek istiyorum kısmından sonrakiler hukukçu değilim, ama eminim size hiçbir şey kazandırmaz. ayrıca savcılık ve polis de o hackerları araştırmak için fazla uğraşmayacak ve tüm suçu size yıkacaktır çünki elinizde maalesef delil yok.

sizin olayda davanın 6 sene gibi uzun bir süre sürmesi ilginç. şu an yapacağınız en iyi şey karşılayabildiğiniz kadar zararı karşılamak ve bunun neticesinde ceza miktarını düşürmek. olayda tek avantajınızın suç tarihinin 2016 dan önce olması ve denetimli serbestlik khk sına dahil olması eğer bu durumda 5 yıla çekilebilirse cezanız cezaevine girmeyebilirsiniz.
    Cemal bey değerli yorumunuz için teşekkür ederim elinize sağlık. Verdiğiniz cevaba istinaden geri cevap vermek durumunda kaldım.

Birincisi, hayatta bazen her alanda yaşanan her şeyde , " istisnalar " olabiliyor. dediğiniz gibi o zaman herkes teamwiver ın üzerine atsın suçu diyebilirsiniz. Ben sadece birazcık ama sadece birazcık sizi mantıklı düşünmeye davet ediyorum.

Bakın; hayatımda " kredi " yi , kullanmış olduğum parayla tanıdım. Kredi kartı nedir bilmem . Siz demişsiniz ki , fare oynamalarını program üzerinden görebilirsiniz dediniz dimi ? bende size diyorum ki , bu şahıs benim bilgisayarıma bağlantı kurduğu esnada , Havij denilen program ile sitenin bilgilerini gösterdiğini gördüm. böyle rakamlar sayılar karma karışık terimler gördüm . Ardından birşey anlamadığımdan ötürü , sabahda işe gidicem diye 1 dk beklettim ve lavaboya gittim. o esnada, teamwiever şifresini default yapıp kendine özgü bir şifre yaratmış sonradan öğreniyorum bu terimleri dikkatinizi çekerim böyle bir dava ile karşı karşıyayım 6 yıl geçmiş ve bunları öğrendim bu dava ile. Bildiğiniz üzere Teamwiever bilgisayar açıldığında otomatik arkaplanda çalışır. benim makinam 7/24 açık duruyor ve interneti sürekli açık. Biraz mantıklı düşünün bu işleri yapacak çapım olsa, İp değişitirirm, Dns & mac değiştirirdim , açık hat ( mobil ) interneti kullanırdım ve her yarım saatde bir hat değişip internete girerdim . Yurtdışı sanal makina kullanırdım ve log vermiyen firmaları tercih ederdim dimi ? He şimdi diyeceksin ki gene bunları nerden biliyorsun :)

Seve seve öğrenmedim mirim. S s öğrettiler sağolsunlar. Kusura bakmayın ama bu işi ben yapmış olsam eğer gerçekden artık bu işe hayatımı koymak istesem inan böyle yapmazdım .

1 . Evin tek cocuğu biri
    2 . Babası Üst düzey firma yöneticisi
    3 . Annesi emekli
    4 . kendisi çalışıyor hiç ara vermeden
    5 . nişanlı
    6 . o kartlardan banka hesabına veya elden biri para girişi yapmamış
    7 . Dışarıda her hangi bir örgüt kurulmuşsa eğer , o örgüt ile biriyle görürmemiş
    8 . ses kayıtlarım yok .
    9 . 1000 tl kredi kullanmış ve ödeyememiş ( haylazlıktan ) :)
    10 . Evindeki aramalarda her hangi bir suç materyalı, yastık altı para , kesici alet ,silah , uyuşturucu, açık hat ıvır zıvır meydanda yok :)

Evimi basan polisler hiç gördünüz mü acaba, evi basıpta o evde oturup güle oynaya çay içtiklerini kahvaltı yaptıklarını ? komedi gibi ama gerçek.

Evime gelen Siber suçlarla mücadele komiseri , özellikle babamı arayıp beyfendi cocuğunuzun suçu aslında yok ve bu cocuğu sadece kullanmışlar. Sizin cocuğunuz içeriye girdi, diğerleride güle güle mahkemeden çıktılar diyor .

Şuan da 15. celseye girecez ve eylül ayında 7. yıla giriyor dava. Sanırım 8. yılda komple kapanıyor diye biliyorum. Madem herşey ortada, tamam sen yaptın diyorsunuz, neden halen davam uzuyor ?

Zararları karşılayın demişsiniz . Pardon da kullanmadığım harcamadığım parayı neden geri ödiyeyim ? geri ödesem zaten suçu kabul etmiş olmayacak mıyım sizce ?

benim diyeceklerim bundan ibaret. Kartları başkaları kullandı, başka şehirden kendilerine kargo gönderildi ve suçu bana kaldı :) Trajedi biraz ama yapacak bişe yok. Diğer Avukat arkadaşların abilerinde yorumlarına ihtiyacım var açıkcası. Teşekkürler herkese.

+ Konuyu Yanıtla