Merhabalar, internet üzerinden (sahibinden.com) bir kişi ile alışverişimiz olacaktı. Bir adet bilgisayar alımında bulunacaktım. Kişiye parasını ziraat bank üzerinden yolladım. Kişi ilk olarak ürünü kargoya verdiğini kargo şirketinin yarın ürünü teslim edeceğini söyledi fakat kargo belirtilen sürede ulaşmadı. Kendisine defalarca yazdıktan sonra cevap alamadım ve ardından beni engelleyip iletişimi kesti başka numaradan ulaşıktan sonra aldığım cevapta kişi ürünü kargoya vermediğini yalan söyleyip laptop ekranının kırıldığını ve yollayamayacağını bana paramı yollayacağını söyledi. Daha sonra benim yolladığım parayı harcadığını ve parayı şimdi atamayıp 30 mayısta atacağını söyledi bu karara karşı çıkıp aciliyetimin olduğunu söyledim. Kişi ürünü bana teslim etmeden paramı harcadığı için paramı atmadı. Daha sonra kırıkta olsa bilgisayarı istediğimi söyledim ve ürünü kargolamasını istedim ürünün kırık ekranının parasını ise 30 mayısta atabiliceğini söyledim ondan sonraki süreçte yarın atacağım ifadesi ile günlerce ürünü alamadım ve ürün kargoya verilmedi. Kişi whatsap üzerinden telefonlarımı açmayıp mesajlarımı dikkate almadı üst üste arayıp kişinin telefonunu kullanmasını engelledikten sonra kişi zaruri olarak cevap vermeye başladı daha sonra cevap alabilmek için işlemi tekrarladım. Kişi bütün maddi manevi planlarımı yıkıp, anksiyeteye bağlı rahatsızlıklarımı tavana çıkarıp, farklı bahaneler ile durumu geçiştirmeye çalışmıştır. Kişiden bir tüketici olarak maddi manevi uğrattığı zarardan ötürü şikayetçiyim. Kişi, ürün, ve süreç hakkındaki tüm bilgiler TC no,ikametgah,kimlik ve sürücü belgesi fotoğrafı, paranın atıldığına dair dekont('pc parasi' havale açıklamasına yazılmıştır), yazışma kayıtları, yalanların ispatı, 'lan' gibi kaba sözcüklerin kullanımı ve diğer belgeler elimde bulunmaktadır.

Kişinin umursamaz tavırları beni perişan edip ruhsal hastalıklarımı tavana çıkarmıştır, yeni başlayacağım işe laptopu alamadığım için başlayamadım ve red edildim bir çok maddi manevi mağdurluğum bulunmaktadır. Kişinin son bahanesi yaşlı ninesinin hasta olduğu ve başında durmak zorunda olduğu için kargoya gidemediğidir ve en güncel bahane ise ninesinin öldüğü ve cenaze işlemlerinden dolayı yine kargoya veremeyeceğidir haber bugun verildi. Ben kişi için gecenin 01:30unda atm arayıp parasını yatırdım. Şimdi çok fazla maddi manevi zarar uğradım.

Haklarım nelerdir?
Kişiye dolandırıcılık sıfatı/şüphesi yüklenebilir mi?
Savcılığa suç duyurusunda bulunmalımıyım kişinin bahaneleri hukuk konusunda sağlam mıdır (kargoya verildi yalanını unutmayınız)
EN ÖNEMLİ SORU;
SAVCI BÖYLE BİR OLAYI DİKKATE ALIR MI ŞAYET ALIRSA BU OLAY İÇİN KİŞİYE KAÇ GÜNDE ULAŞIM SAĞLANIR? VEYA GÖZALTINA NE ZAMAN ALINIR? İŞLEM VE SÜREÇ KAÇ GÜN SÜRMEKTEDİR ORTALAMA? HAYATIMDA İLK DEFA SAVCILIĞA GİDECEĞİM ADIM ADIM ANLATIRMISINIZ?