Bundan birkaç yıl önce oturduğumuz binada bir siber suç işlendi. Suç ise yüz kızartıcı bir suç. Evvela Ev sahibi, internet onun üzerine olduğundan mahkemelik oldu. Tabi interneti ortak kullanıyorduk. Daha sonra ev sahibi suçun benim olduğunu, mahkemeye senin çıkacağını vs söyledi. O zamanlar da ben daha 16 yaşındaydım ve gerçekten suçlu benmişim gibi aylar sonra olan mahkemeye çıktım. Hatta ev sahibi, hakim karşısına çıktığında şunları, bunları söyle diyerek iyice tembihlemişti. Hakim karşısına çıktığımda ilk önce "doğruları söyleyeceğine yemin eder misin" dedi, sonra da anlat dedi. Suçlu benmişim gibi başladım anlatmaya başladım, sonra da konuşmam bittiğinde hakim, "tanıklık parası" alacak mısın deyince "ben tanık mıyım" dedim? Hakim de gülerek biraz da kızarak neden geldiğini bilmiyor musun, dedi. Daha sonra suçlu kimse çıkmadığından dosya kapandı. Bu olayın hikaye kısmı...
Şimdi bu mahkemede neden tanık olarak çıktığımı bilmiyorum. Beni tanık gösteren kişiyi de bilmiyorum. Ev sahibini yıllardır görmüyorum. Şunları sormak istiyorum:

* Eğer suçlu bensem neden tanık olarak mahkemeye çıktım?
* Mahkemede tanığı kimler gösterebilir? Mahkeme veya herhangi kurum da tanık gösterebilir mi?
* Siber suçlarda suçluyla birlikte tanık falan da önceden mi belirleniyor? (saçma soru ama hiçbir bilgim yok)