Eşim çekişmeli boşanma davası açtı, bir süredir ayrı illerde yaşıyoruz ve 2,5 yaşındaki oğlumu görmemi, iletişim kurmamı engelliyor. barışırız umuduyla da sorun çıkartmamaya dikkat ettim.
Cevap dilekçemi bireysel olarak sunacağım. (şimdilik avukat tutmayacağım) Eşim ve oğlum eşimin ailesinin yanında kalıyorlar ancak öğrendim ki eşim uzun zamanlar boyunca oğlumu, dedesi ve ananesinin yanında bırakarak istanbul'da bulunmuş.
Annesi hala oğlumun yanında değil. Dava süresince geçici olarak oğlumun velayetini almak istiyorum.(hiçbir koşulda oğlumu annesinden ayırmak ve kalıcı velayet talep etme niyetim yok ancak bu süreçte kötü niyetli davranan eşimin çocuğumu görmeme ve onunla ilişki kurmama engel olmasını istemiyorum.) bu amaçla eşimin seyahat kayıtlarını kanıt göstermek istiyorum. (Seyahatlerinde bilinen 2 hava yolu şirketini kullanıyor ve bu ziyaretlerin hiçbirinde oğlumun yanında bulunmadığından ve haftaları aşan süreçler olduğundan eminim.)
Cevap dilekçemde kanıt amacıyla eşimin oğlum olmadan yapmış olduğu bu seyahatlerin ilgili şirketlerden talep edilmesini isteyebilir miyim? Bunula ililgi nasıl bir yol izlemeliyim?(Annesi tarafından bakıma muhtaç bir çocuğun uzun süreler boyunca ondan ayrı kaldığını ve buna karşın kişisel hırs ve öfkesi sebebiyle benimle görüştürmediğini kanıtlamak amacıyla.)