Arkadaşlar hepinize hayırlı günler diliyorum.
Bundan yaklaşık 1 ay önce yurtdışından bir iPhone telefon aldım. Bir devlet kurumunda çalışan ve güvenilir olarak bildiğim birisine bu telefonu sattım ve bana Mayıs ayının 1in de ve 15 inde iki taksit halinde parayı verebileceğini söyledi ben de o anlık boşluğumla bunu kabul ettim. En başta yapmam gereken işi en son yaptım ve kurumda arkadaşı iyice araştırdığımda geçmişte kavga, esrar, eroin gibi nedenlerle ceza aldığını öğrendim. Tabi bunu için geç kaldım bu da benim suçum.
Şimdi soruma gelecek olursam ben hiçbir şekilde yazılı bir senet vb. Şey yapmadım. Ama telefonun benim adıma olan fişi ve yine adımın ve kimlik bilgilerimin olduğu gümrükte tax free diye geçen vergi iadesi kağıdı bulunmakta. Bu arkadaş telefonu birilerine satmış olabilir. Ben bu belgelerle polise gitsem haklı çıkar mıyım ve polis o telefonu alıp bana verebilir mi? yada direkt olarak savcılığa mı gitmeliyim?
Olay günü yanımda bir arkadaşım vardı ve bu olay kurumun bahçesinde gerçekleşti şahidim de var.
Şimdi bu arkadaşla konuştuğumda borcunu inkar etmiyor, parayı vereceğini söylüyor ama her zaman yaptığı birşeymiş bu sürekli oyalamak.
Yargıyı kandırmak gibi niyetim yok ama ben olayı savcılığa nasıl yansıtmalıyım.
Olduğu gibi mi aktarmalıyım yoksa beni tehdit etti o yüzden bu duruma düştüğümü mü söylemeliyim. Nasıl bir ifadeyle polise veya savcılığa başvurmam bana çare olur, bu konuda yardımlarınızı esirgemezseniz çok sevinirim.