Herkese kolay gelsin benim bir sorum var madde madde yazarsam daha kolay anlaşılır sanırım.

İkamet adresim yok (babamın yanındaydı ama borcumdan dolayı ve orda olmadığımdan dolayı kapatıldı)

İkametimi bir adrese taşıdım (babamın yanından ikametimi kısa süre konakladığım yere taşimak zorunda kaldım (borçtan değil kimliğim kaybolmuştu o sebeble)

Nufüs müdürlüğüne gittim hem ikamet hem kimlik kaybından ceza yedim (uzun zaman geçti hala o cezayı ödeyebilmiş değilim.)

Şuan bir ikametim yok e devlette de görünmüyor kayıt bulunamadı diyor.

Durum bu şekilde ... Şimdi hal böyle iken ben bir iş yerinde çalışıyorum neredeyse 6 yıl (sezonluk) bu ikamet sorunum bu güne kadar hiç sorun olmadı ikametim borcumdan dolayı kapalı diyordum.Onlarda tamam diyorlardı ya da anlayış sağlıyorlardı.(tamamen sigortalı icram bile geliyordu bi sorun olmuyordu)

Şimdi insan kaynaklarina yeni biri geldi ve ikametimin olmadığını borçlarımdan dolayı olduğunu söyledim ama adam bunu sorun etti.6 yıldır ilk defa başıma geliyor. Benim işe girmem lazım ama ikametim sorun ediliyor.

Lütfen benim işe girmem lazım yıllardır hiçbir sorun yaşamıyorken (icralarım vs ) geliyordu problemsiz maaşıma yatandan..

Ben işe girmek istiyorum böyle bi durumda ne yapılabilir iş yeri beni almamakta (yeni insan kaynakları ) haklı mı ?

Lütfen yardımcı olun.