Merhaba, yaşadığım sitede bir süredir süregelen bir rahatsızlığım söz konusudur. Bir alt dairede bulunan kişiler, izci köpeği midir nedir böyle bir köpek beslemekteler. Her nasıl oluyor ise, bu köpek "bir eşek gibi" saatlerce anırıyor. Ve biz apartman sakinleri bunu dinliyoruz, şu an saat 23:30 olmasına rağmen böyle bir anırma söz konusudur.
Defalarca, Bimer ve Cimer'e şikayet dilekçesi verdim, bu sorunu çözmeleri için "kalıcı" bir çözüm üretmeleri talebinde bulundum. Onlara giden dilekçelerde sanırım ilçe belediyesi veteriner işl. müdürlüğüne gidiyormuş, onlarda her şikayet ettiğimde gelip uyarıyor ve gidiyorlar. Sonra biz, daha çok köpek anırması dinlemeye mahkum oluyoruz.
Burada, kat mülkiyeti kanunu madde 18 ihlali var, ayrıca tam emin olmamakla birlikte tck madde 123'e de aykırı bir durum söz konusu. Burada bir hukuksuzluk olduğu açık bir şekilde belli.
Ben, artık geçici çözümlerden bıktım, kalıcı çözüm getirmek gibi bir hakkım sanıyorum hukuk nezdinde doğal karşılanır.
Size danışmak istediğim konu da işte budur. Bu konuda ne yapmalıyım? Site yönetimini, "sitede köpek besleme" gündemiyle toplantıya çağırma talebinde bulunsam ve bu toplantıda bu konu konuşulup tartışılsa, oylama yapılıp oy çokluğuyla köpek beslemeyi yasaklatsak, bir kalıcı çözüm olur mu? Yok bu işe yaramaz ise, başka ne yapabilirim?
Gerçekten, artık psikolojim bozuldu sevgili arkadaşlar. Ben kanuna tabi bir şekilde yaşarken, benim hakkım yeniyor, hukuksuzluk yapılıyor ve hukuk devleti harekete geçip kalıcı çözüm üretmiyor. Bu, benim kanıma dokunmaktadır.
Sizlerden, yardımlarınızı talep ediyorum. Eğer beni aydınlatırsanız, sizlere müteşekkir olurum.
Saygılar.